ВП «Хмельницька АЕС»

Початок будівництва — 1981 р.

Пуск першого енергоблоку — 1987 р.

Кількість енергоблоків — 2

Тип реактора — ВВЕР-1000

Сумарна потужність — 2000 МВт

Місто-супутник АЕС — Нетішин, Хмельницька область

Хмельницька АЕС розташована у центральній частині Західної України на межі трьох областей - Хмельницької, Рівненської і Тернопільської.

За проектом станція мала бути чотириблочною.

У 1981 р. розпочалося її будівництво, наприкінці 1987-го у промислову експлуатацію введено перший енергоблок. Підготовлено майданчики ще для трьох блоків. Спорудження другого енергоблоку розпочалося у 1983-му і наприкінці 1991-го мав відбутися його енергопуск. На час введення мораторію на будівництво нових АЕС було змонтовано основні технологічні вузли і підготовлено персонал.

Спорудження хмельницького-2 відновлено у 1993 р., а 8 серпня 2004-го його підключено до об’єднаної енергосистеми України. У вересні 2005-го блок прийнято до промислової експлуатації.

Після пуску хмельницького-2 станція щороку генерує майже 15 млрд. кВт електроенергії.

Сьогодні серед пріоритетів діяльності Хмельницької АЕС – добудова третього та четвертого блоків.

У 2008 році, керуючись затвердженими технічними критеріями, проведено міжнародний конкурс з вибору реакторної установки для будівництва хмельницького-3 та хмельницького-4. Переможцем конкурсу стала російська компанія «Атомстройэкспорт», яка запропонувала реакторну установку типу ВВЕР-1000 проект В-392.  

9 червня 2010 року підписано Міжурядову українсько-російську угоду про співробітництво в будівництві енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Цей документ передбачає, що російська сторона забезпечуватиме фінансування проекту в обсязі, необхідному для проектування, будівництва та введення в експлуатацію двох блоків ХАЕС.

9 лютого 2011 року укладено контрактну угоду між НАЕК «Енергоатом» та ЗАТ "Атомстройэкспорт" на розробку технічного проекту реакторних установок типу ВВЕР-1000 проекту В-392 та постачання обладнання реакторних установок для енергоблоків №3 та №4 ХАЕС.

Фахівцями ПАТ КІЕП розроблено проект техніко-економічного обґрунтування спорудження третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, що включає оцінку впливів на навколишнє середовище (ОВНС). У травні 2011-го проведено активну фазу консультацій з громадськістю 30-кілометрової зони. Організаціям та громадянам, зареєстрованим для участі у процесі консультацій, надано вичерпну інформацію, зібрано запитання, зауваження та пропозиції. Окрім того, відповідно до міжнародних зобов’язань, Україна поінформувала суміжні країни про можливі транскордонні впливи Х-3/Х-4.  

Сайт ВП "Хмельницька АЕС"
Сринька довіри

Весняна школа Енергоатома 2016 AtomTrends