Пресс-центр

На энергоблоке №3 Ривненской АЭС продолжается реализация мероприятий КСПБ

Размер шрифта

Сбросить
10.07.2019

У ході середнього планово-попереджувального ремонту (ППР) на енергоблоці №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС персоналом електричного цеху (ЕЦ) виконуються заходи з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблоку.

За словами заступника начальника ЕЦ з ремонту Володимира Герчанівського, в рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КЗПБ) наразі на енергоблоці №3 РАЕС завершуються роботи з модернізації схем релейного захисту з  реле на мікропроцесорній базі, що були розпочаті в 2018 році.

У поточному році заплановано здійснити заміну ділянки струмопроводу 24 кВ разом із вбудованими трансформаторами струму. Наразі спеціалісти підрядної організації ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» («КЕБК») виконують монтажні роботи струмопроводу під кураторством шеф-інженера підприємства «Holduct Sp. z o.o.» (Польща).

Також на енергоблоці №3 триває оснащення стаціонарними неавтоматичними установками газового пожежогасіння приміщень електростанції та монтаж об’ємного газового пожежегасіння у виробничих приміщеннях енергоблоку №3. До робіт залучено персонал підрядних організацій ТОВ «РАМ.СА ГРУП» (м. Київ) та ТОВ КНМП «Електропівденмонтаж» (м. Вараш).

Крім цього, в рамках заходу КЗПБ «Оснащення установками контролю силового маслонаповненого обладнання» триває запровадження сучасної системи діагностики, яка в режимі онлайн дасть змогу контролювати технічний стан основного маслонаповненого трансформаторного обладнання, розташованого на пристанційному вузлі енергоблоку №3, а саме блочного трансформатора Т-5, трансформаторів основного та резервного живлення власних потреб 31Т, 32Т, 2ТР, 3ТР відповідно. Монтажні роботи виконуються персоналом «КЕБК». На сьогоднішній день на трансформаторах Т-5, 31Т, 32Т роботи перебувають на завершальній стадії виконання. Розпочато пусконалагоджувальні операції.

«Одними з основних завдань персоналу РАЕС є проведення планових ремонтів відповідно до графіка та забезпечення високої якості ремонтних робіт, що є запорукою безперебійного функціонування електротехнічного устаткування та безпечної експлуатації усього комплексу обладнання електростанції в цілому. Завдяки злагодженій роботі кваліфікованих спеціалістів ЕЦ Рівненської АЕС та підрядних організацій усі заплановані роботи в рамках ППР на енергоблоці №3 проводяться у встановлені терміни та у повному обсязі», - прокоментував Володимир Герчанівський.