Пресс-центр

Совет главных инженеров АЭС Украины определил приоритетные задачи на следующий квартал

Размер шрифта

Сбросить
14.02.2019

Перше у 2019 році засідання Ради головних інженерів АЕС (ГІС) НАЕК «Енергоатом» відбулося під керівництвом головного інженера Запорізької АЕС Дмитра Сабадіна на майданчику ВП «Аварійно-технічний центр». Участь у роботі Ради взяли технічні керівники відокремлених підрозділів Енергоатома і представники проектних та науково-дослідних інститутів.

В ході Ради ГІС фахівці АЕС проаналізували порушення у роботі АЕС за квартал, що минув, результати їх розслідування. ВП «Атомремонтсервіс» та ЗАЕС доповідали про ремонт лінзових компенсаторів на трубопроводах системи технічного водопостачання відповідальних споживачів. Зокрема обговорено проведення дослідної експлуатації «Єдиної системи виробничих показників» НАЕК «Енергоатом», розглянуто подальші плани щодо її впровадження.

Значну увагу звернено на питання порядку роботи та комерційної менеджеризації АЕС України в умовах нової моделі ринку електроенергії. Обговорено організацію збутової діяльності на рівні ВП «Енергоатом-Трейдинг» й усіх АЕС України, розподіл функцій і порядок взаємодії між підприємствами.

За словами головного інженера РАЕС Павла Ковтонюка, обговорювалося також питання, над реалізацією якого колектив підприємства зараз активно працює, щодо підвищення потужності блоків-мільйонників на 1,5% (пілотним на Рівненській АЕС є блок №4). Зокрема на Раді було озвучено галузеве рішення підвищення потужності блоків-мільйонників на 1,5%, не змінюючи розрахунків щодо паливної складової. Впровадження проекту підвищення потужності не впливатиме на безпечну роботу енергоблоків.

Рівненською АЕС ініціювалось питання розгляду структури й підходів до виконання нового для галузі й усіх АЕС напряму роботи щодо конфігурації енергоблоків. Також від РАЕС висувались пропозиції, пов’язані із захистом енергоблоків від коливань частоти в національній енергосистемі.

За підсумками засідання Рада ГІС визначила пріоритетні завдання відокремлених підрозділів Енергоатома на наступний квартал.

Довідка. Щоквартальне засідання технічних керівників АЕС України проводиться з метою визначення основних стратегічних напрямків технічної політики вітчизняних атомних електростанцій, вирішення головних стратегічних завдань, аналізу поточного стану безпеки і планування основних напрямків розвитку галузі.