Діяльність

22.10.2008

Черговий робочий семінар керівників підрозділів економічної безпеки ДП НАЕК

16­–17 жовтня на базі ВП ХАЕС Департаментом економічної безпеки ВДЮПЕБ проведено черговий робочий семінар з керівниками підрозділів економічної безпеки АЕС.

В роботі семінару прийняли участь заступники генерального директора ВП ХАЕС з економіки і фінансів Шестак А.П. та фізичного захисту і режиму Бойко А.В., директор департаменту економічної безпеки ВДЮПЕБ Дирекції ДП НАЕК „Енергоатом” Боровик Є.Г., заступник директора ДЕБ ВДЮПЕБ – секретар Тендерного комітету Дирекції Компанії Кулаковська О.В., працівники ДЕБ ВДЮПЕБ Дирекції Компанії Савчук Л.В. та Бланченко Р.В., начальники ВЕБ ВП РАЕС - Слободюк О.М., ХАЕС – Федорчук М.І., ЗАЕС – Савенко Є.В., ЮУАЕС – Юркевич С.Р., а також начальник відділу забезпечення тендерних процедур ВП ХАЕС Іванова Н.Ю. і начальник юридичного відділу  ВП  ХАЕС  Карташова О.В.  

В процесі роботи семінару була заслухана інформація Директора ДЕБ про  підсумки роботи підрозділів економічної безпеки Компанії за 9 місяців поточного року та про заходи, що плануються для подальшого   підвищення якості їх діяльності.

Заступник генерального директора ВП ХАЕС з економіки та фінансів Шестак А.П. доповіла про основні техніко-економічні показники роботи АЕС та організацію співпраці ВЕБ з підрозділами фінансово-економічного блоку, а заступник генерального директора ВП ХАЕС з фізичного захисту та режиму Бойко А.В. щодо практики взаємодії підрозділів ХАЕС з правоохоронними органами.

У продовження семінару заступник ДЕБ – секретар Тендерного комітету Дирекції Компанії Кулаковська О.В. інформувала учасників з основних питань організації співпраці ДЕБ та ТК Дирекції, виконання вимог нормативних та розпорядчих документів, моніторингу та контролю за виконанням договорів, і в першу чергу суми яких на виконання робіт та послуг перевищують 1 млн.грн.  

В обговоренні зазначеного питання активну участь взяли начальник відділу тендерних процедур ВП ХАЕС Іванова Н.Ю. та усі керівники ВЕБ АЕС.

Наступним питанням, що викликало жваву дискусію було обговорення інформації начальника юридичного відділу ВП ХАЕС Карташової О.В. про практику взаємодії з ВЕБ ВП ХАЕС щодо організації роботи з проблемними контрагентами, проти яких розпочата претензійно – позовна робота. В результаті було опрацьовано та рекомендовано критерії віднесення контрагентів до категорії „недобросовісних” відносно ДП НАЕК „Енергоатом”, а саме:

·        Невиконання умов договору з вини контрагента;

·        Поставка неякісної продукції (за даними вхідного контроля, відмова в роботі під час експлуатації, реагування на рекламації тощо);

·        Систематичність неякісних поставок;

·        Відмова в укладенні договору після акцепту тендерної пропозиції;

·        Дані правоохоронних органів;

·        Наявність справи про банкрутство.

Ще одне питання, яке визнано учасниками семінару, як актуальним та таким що підвищить координацію роботи ВЕБ АЕС і уповноважених посадових осіб, на яких покладено вирішення питань економічної безпеки ВП, де відсутні ВЕБ, було обговорення проект „Положення про службу економічної безпеки ДП НАЕК „Енергоатом”.

Підсумки роботи та відповідні рекомендації внесено до протоколу підписаного учасниками семінару, який буде надано виконавчому директору з юридичних питань та економічної безпеки для доповіді Президенту Компанії.

В рамках культурної програми на всіх учасників семінару велике враження залишило відвідування Нетішинського краєзнавчого музею, де у 19 залах експозиції показана не тільки історія м. Нетішина, будівництва та роботи Хмельницької АЕС, а і дуже цікава інформація з географії, геології, флори та фауни Полісся, нумізматики та фалеристики. На базі музею проводиться велика робота з патріотичного та культурного виховання дітей та школярів. І все це завдяки ентузіазму та безкорисливості маленького колективу працівників музею. Їх робота на одностайну думку потребує більшої підтримки, в т.ч. фінансової, а також розповсюдження досвіду з організації подібних музеїв в інших  містах - супутниках АЕС України.

ДЕБ ДЮПЕБ планує у листопаді проведення у м. Києві учбового семінару з питань фінансового аналізу діяльності підприємств за участю спеціалістів ТОВ „Український економічний центр”, а також у січні 2009 року на базі ВП ЗАЕС -  підсумкової  наради  підрозділів економічної безпеки за результатами роботи у 2008 році та завдань на майбутнє.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію