Діяльність

31.08.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю села Велика Білозерка

30 серпня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю села Велика Білозерка для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. Зустріч проходила в форматі громадських слухань.

Приводом для зустрічі з громадськістю послугувало завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Зі вступним словом виступив голова Великобілозерського районної ради Володимир Лизюра та оголосив присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС. З докладною доповіддю виступив головний спеціаліст з реконструкції і продовженню терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він представив інформацію про роль атомної енергетики і Запорізькій АЕС в енергобалансі країни, про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблоку № 3, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблоку, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження. Була озвучена також інформація про діючі тарифи на електроенергію для жителів зони спостереження ЗАЕС.

Заступник головного спеціаліста по АЕС - заступник начальника служби аналізу безпеки Сергій Борсук розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 3, розроблених звітах, так званих факторах безпеки.

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки Сергій Маслов розповів про принципи роботи системи радіаційного контролю та постах контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції і результатах моніторингу.

Фахівці ЗАЕС пояснили технічну та економічну доцільність продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, представили інформацію про світовий досвід в даному напрямку і тих заходах, які проводяться в рамках продовження термінів експлуатації енергоблоку № 3 ЗАЕС.

Далі зустріч з громадськістю с. Велика Білозерка продовжилась в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, селяни цікавилися питаннями екології, тарифів на електроенергію, соціальними пільгами для мешканців зони спостереження ЗАЕС. Прозвучали питання про правдивість періодичних повідомлень в ЗМІ про «викиди на ЗАЕС». Селян цікавили технології зберігання ВЯП на ЗАЕС, перехід на альтернативні джерела енергії, а також питання аварійної готовності та можливої евакуації населення у разі виникнення небезпеки радіоактивного зараження. На всі питання були надані компетентні та вичерпні відповіді фахівців станції.

Представники Запорізької АЕС подякували організаторам зустрічі за дружню атмосферу і за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільної роботи енергетики України тему продовження термінів експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС з громадськістю села Велика Білозерка.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію