Діяльність

01.09.2017

6 вересня фахівці Запорізької АЕС проведуть зустріч у форматі громадських слухань з громадськістю села Благовіщенка

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь в розгляді питань і прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації про діяльність Запорізької АЕС, виконавчий комітет Благовіщенської сільської ради спільно з ВП «Запорізька АЕС» НАЕК «Енергоатом» 6 вересня 2017 року проведе зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю с.Благовіщенка в форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС.

Приводом для зустрічей з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 р. і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» в зв'язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока №3 ВП «Запорізька АЕС».

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою в багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, РФ, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На даний момент в понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють шість вітчизняних енергоблоків.

У 2016 році Запорізька АЕС увійшла в новий для себе, але довгоочікуваний етап розвитку - перші два енергоблока Запорізької АЕС з реакторною установкою В-320 успішно працюють у понадпроектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блока №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, а 3 жовтня 2016 року - блока №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року. На блоках встановлене нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи, проведена масштабна реконструкція та модернізація. Все це - запорука надійної та безпечної експлуатації.

Зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю с.Благовіщенка в форматі громадських слухань буде проведена 06 вересня 2017 року о 10:00 в приміщенні Будинку культури за адресою: с.Благовіщенка провулок Центральний, 23.

Інформаційне забезпечення та підтримка зустрічі будуть здійснюватися фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу буде відповідати формату громадських слухань і передбачає:

- презентацію матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС;

- відповіді на питання і зауваження учасників зустрічі;

- збір пропозицій, питань та зауважень, отриманих в період проведення зустрічі.

З питань проведення слухань (або зустрічі в форматі громадських слухань) прохання звертатися за телефоном (06139) 62127, 62181, інформаційний центр управління по роботі з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію