Діяльність

04.09.2017

На Рівненській АЕС відбулася планова нарада оперативного штабу щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3

На Рівненській АЕС відбулася планова нарада оперативного штабу щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3, присвячена реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ), що фінансуються за кредитні кошти ЄБРР/Євратом.

Для ефективного управління виконанням Програми ПТЕ енергоблоку №3 РАЕС на підприємстві систематично проводяться наради щодо виконання інжинірингових робіт та заходів з модернізації й виконання програми КзПБ, що є необхідною умовою для продовження терміну експлуатації енергоблоку, який спливає у грудні цього року.

Чергове засідання штабу, присвячене реалізації заходів КзПБ, відбулося у режимі відеоконференції під головуванням головного інженера - першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка за участю керівництва електростанції, голів цехів та спеціалістів Групи управління проектом КзПБ Енергоатома.

Тема наради стосувалася стану тендерних процедур на закупівлю обладнання щодо 25 заходів КзПБ, які реалізовуються саме за рахунок кредитних коштів ЄБРР/ЄА. Серед них, станом на сьогоднішній день на енергоблоці №3 реалізовано три заходи, за якими завершено монтаж обладнання. За одним заходом оголошено торги, а термін його завершення перенесено на 2019 рік. За сімома заходами отримано «не заперечення» ЄБРР щодо торгів, утверджено документацію з Держатомрегулювання України, триває процес оцінки пропозицій торгів. За вісьмома – наразі підписано договори та шість – перебувають в процесі укладання договорів.

В цілому на енергоблоці №3 заплановано виконати 96 заходів КзПБ, які реалізовуються як за рахунок власних коштів Енергоатома, так і за кредитні кошти. Станом на сьогодні на Рівненській АЕС виконано 51 захід КзПБ. До прийняття рішення про продовження терміну експлуатації в повному обсязі заплановано виконати ще 45 заходів КзПБ, зокрема 10 з них реалізовуватимуться поетапно під час цьогорічного планово-попереджувального ремонту блоку №3 та 4 - після ПТЕ (2019-2020 рр.).

Як відзначив начальник відділу модернізації та реконструкції РАЕС Костянтин Марасов, усі заходи КзПБ, реалізація яких є необхідною умовою продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, атомники виконують злагоджено та відповідно до затвердженого графіку.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію