Діяльність

25.09.2017

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю Нікопольського району

22 вересня 2017 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі з громадськістю Нікопольського району у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. Зустріч ініційована Нікопольською райдержадміністрацією.

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС - 05.03.2017 року і розробка в зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Зі вступним словом виступив перший заступник голови Нікопольської районної державної адміністрації Геннадій Зимін, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС представили презентаційні матеріали щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для жителів зони спостереження станції. Розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №3, про заходи щодо підвищення безпеки енергоблока, які вже виконані і плануються до виконання в рамках продовження, а також представив інформацію про діючі документи, на підставі яких приймається рішення щодо продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника служби аналізу безпеки Петро Зибін розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №3, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

Начальник цеху радіаційної безпеки Володимир Кравець розповів присутнім про діючу нормативну і виробничу базу в сфері радіаційного контролю, про принципи роботи системи радіаційного контролю та пости контролю, які здійснюють постійний моніторинг радіаційного фону на ЗАЕС, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження станції.

Начальник служби охорони навколишнього середовища ЗАЕС Ігор Квашнін надав інформацію про організацію екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища, який проводиться на Запорізькій АЕС.

Далі зустріч з громадськістю Нікопольського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавило питання, яка кількість та вартість електроенергії, що йде на експорт, яким чином здійснюється збільшення виробництва електроенергії.

Громадськість проявила інтерес до таких питань, як якість води, собівартість електроенергії, а також наявність узгодження будівництва ССВЯП з місцевими органами та відсутність там відпрацьованого палива з інших атомних станцій, енергетична незалежність від Росії, виробники палива, яке використовується на даний час на Запорізькій АЕС.

Завершуючи зустріч з громадськістю представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС з мешканцями Нікопольського району.

У свою чергу жителі Нікопольського району подякували фахівцям Запорізької АЕС за надані матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію