Діяльність

25.10.2017

Відбулися громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Запорізької АЕС

24 жовтня 2017 року в Енергодарі, місті-супутнику Запорізької АЕС, пройшли громадські слухання, організовані Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) щодо проекту рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС.

У них взяли участь представники ДІЯРУ на чолі з виконуючим обов'язки голови Держатомрегулювання Борисом Столярчуком, представники Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» на чолі з президентом Юрієм Недашковським, провідні фахівці ВП «Запорізька АЕС» на чолі з генеральним директором Олександром Остаповцем, експерти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, представник Асоціації «Український ядерний форум», представники міських та сільських рад, громадських організацій, а також мешканці населених пунктів зони спостереження ЗАЕС: Нікополя, Кам'янки-Дніпровської, Великої Білозерки, Великої Знам'янки, Новодніпровки, Енергодара та Запоріжжя. Учасниками слухань також були представники регіональних засобів масової інформації. Всього зареєстрованих учасників громадських слухань - 212 осіб.

Виконуючий обов'язки голови Держатомрегулювання Борис Столярчук, який відкрив громадські слухання, висловив подяку всім учасникам. Він підкреслив, що громадські слухання проводяться відповідно до положень Орхуської конвенції щодо доступу та участі громадян в рішеннях, що стосуються навколишнього середовища. Для органу-регулятора думку громадськості представляє велику важливість, і при прийнятті остаточного рішення про продовження терміну експлуатації блоку №3 обов'язково буде враховано. «Продовження терміну експлуатації енергоблоків є загальносвітовою практикою. Україна вже має успішний досвід - на Рівненській, Южно-Української та Запорізької АЕС продовжено термін експлуатації шести енергоблоків. На ЗАЕС ця робота ведеться відповідно до міжнародних стандартів МАГАТЕ та західноєвропейських регуляторів».

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський в своїй доповіді зазначив: «Питання продовження терміну служби енергоблока дуже складне, яке об'єднує в собі цілий комплекс заходів інжинірингового, науково-технічного, обґрунтовуючого характеру і великий обсяг модернізаційних робіт, які виконуються на підставі світового досвіду безпеки. Атомна енергетика - це робота для економіки держави і вона визначена як ключова частка енергетичного сектора України, яка буде зберігатися в нинішньому стані і продовжувати свій розвиток. Головна мета - збереження в Україні парку ядерних установок».

Продовжив виступ генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець: «Для нас продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС це дуже відповідальний і важливий момент, це результат роботи нашого багатотисячного колективу. На даний момент Запорізька АЕС виконала всі процедурні дії з підготовки блоку №3 до продовження експлуатації, встановлені нормативною документацією. Відповідно до плану ліцензування та програмою підготовки енергоблоку №3 ВП ЗАЕС до експлуатації в понадпроектний термін, реалізовані заходи з управління старінням і оцінки технічного стану елементів; кваліфікації обладнання; підвищення безпеки. Результати виконання цих заходів увійшли до відповідних розділів звіту з періодичної оцінки безпеки, як вихідні дані для оцінки можливості подальшої безпечної експлуатації блоку».

У заключному слові виконуючий обов'язки голови ДІЯРУ Борис Столярчук зазначив, що громадське обговорення триватиме до 01 листопада 2017 року на офіційному сайті ДІЯРУ.

Довідка. Енергоблок №3 ЗАЕС прийнято у промислову експлуатацію 05 березня 1987 року. В даний час в Україні експлуатується 15 ядерних енергоблоків, з яких 6 входять до складу Запорізької АЕС. Обсяг виробництва електроенергії атомними електростанціями за 9 місяців 2017 року склав 56,5% від загальної кількості по країні. З цього обсягу 40,7% було вироблено Запорізької АЕС. Таким чином, Запорізька АЕС є основою енергетики України, і найважливішим елементом енергетичної безпеки країни.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію