Діяльність

12.06.2018

Енергоблок №5 Запорізької АЕС готується до продовження терміну експлуатації

27 травня 2020 року закінчиться проектний термін експлуатації енергоблока №5 ЗАЕС і блоку належить пройти процедуру продовження терміну експлуатації, тому в поточному році ремонтна кампанія на блоці дещо відрізняється від попередніх. Вона йде в двох напрямах: перший стосується власне ремонту, другий - подовження терміну експлуатації обладнання.

«У рамках заходів з продовження терміну експлуатації очикуються великі обсяги капітальних ремонтів. Стосовно продовження ресурсу будуть виконані роботи, пов'язані з підігрівачем високого тиску, конденсатозбірником, сепараторами-пароперегрівачами і ін. Для того щоб пройти процедуру продовження терміну експлуатації, необхідно виконати певний обсяг експлуатаційного контролю різних деталей обладнання: однієї тільки арматури - 16 одиниць, 9 схем трубопроводів, що відносяться до системи важливої для безпеки. До цього варто додати ще 35 схем обладнання, яке підпадає під продовження ресурсу», - розповів начальник служби з ремонту обладнання турбінного відділення Павло Шкедов.

До першочергових завдань, які визначені в «Енергетичній стратегії України на період до 2035 року», відноситься технічно обґрунтоване, економічно доцільне продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС при дотриманні вимог національних норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки і рекомендацій МАГАТЕ.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 263-р схвалено «Комплексну програму робіт з продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків атомних електростанцій», реалізація якої забезпечить:

- економічну незалежність країни;

- стабільне виробництво електроенергії атомними станціями.

Програма встановлює обсяги, склад і терміни виконання конкретних організаційно-технічних заходів, спрямованих на підготовку енергоблока №5 ВП ЗАЕС до експлуатації в понадпроектний термін, а саме:

- заходи для усунення або компенсації відступів від вимог діючих нормативних документів з ядерної та радіаційної безпеки;

- заходи із стримування деградації внаслідок старіння, обгрунтування ресурсу, відновлення і заміни елементів енергоблоку, інших заходів, розроблених за результатами виконання програми управління старінням.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію