Діяльність

05.07.2018

Про проведення громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС у м. Нікополь

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Нікопольська міська рада спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочала процес організації проведення громадських обговорень з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС - 04.04.2018 р. та розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» у зв'язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС».

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, РФ, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють сім з п'ятнадцяти вітчизняних атомних енергоблоків.

На Запорізькій АЕС вже половина енергоблоків працює у понадпроектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блока №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, 3 жовтня 2016 року - блока №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року, 3 листопада 2017 року - блока №3 ЗАЕС до 5 березня 2027 року.

Запорізька АЕС має намір, використовуючи накопичений досвід, продовжувати роботу в даному напрямку, адже експлуатація енергоблоків у понадпроектний термін дозволить безпечно виробити ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії, забезпечуючи тим самим енергетичну стабільність держави.

Громадські слухання з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС у м. Нікополь будуть проведені 03 серпня 2018 року о 16:00 у приміщенні Нікопольського культурно-дозвільного центру за адресою: м. Нікополь, вул. Патріотів України, 94.

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка проведення громадських слухань здійснюватимуться фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу передбачає:

-           презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблока №4 ЗАЕС;

-           відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;

-           збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення слухань.

Сподіваємось на активну участь та допомогу всіх громадських організацій, засобів масової інформації та окремих громадян у процесі проведення громадських слухань.

Питання та пропозиції приймаються на електронну адресу: ekolognik2@i.ua, uiso1@mgw.npp.zp.ua.

При поданні питань та пропозицій просимо вказати прізвище, ім’я та по-батькові, поштову або електронну адресу, телефон, факс (за наявності) запитувача для надання відповіді.

З питань проведення слухань звертайтесь до відділу екології Нікопольської міської ради або до Інформаційного центру Управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію