Діяльність

06.07.2018

Роботи з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС на заключному етапі

Виконання робіт згідно з графіком проведення планово-попереджувального ремонту (ППР-2017) енергоблоку №3 Рівненської АЕС знаходиться на завершальному етапі. 16 липня Колегія Держатомрегулювання прийме рішення щодо продовження терміну експлуатації (ПТЕ).

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС триває 210 доба планово-попереджувального ремонту, в рамках якого з метою продовження терміну експлуатації реалізовуються заходи Програми ПТЕ з реконструкції та модернізації обладнання енергоблоку, що дозволить безпечно продовжувати виробляти теплову та електричну енергію. Для підтвердження можливості безпечної та ефективної експлуатації енергоблоку у понадпроектний термін виконано повний комплекс робіт з оцінки та обґрунтування технічного стану обладнання, трубопроводів, будівельних конструкцій та споруд. Впродовж тривалого терміну проводились роботи з кваліфікації обладнання на сейсмічні впливи та «жорсткі» умови навколишнього середовища. Усі звітні документи були узгоджені з державним регулюючим органом, який здійснює контроль і нагляд за безпекою АЕС – Держатомрегулювання України.

5 липня на промисловому майданчику Рівненської АЕС під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина та за участі головного інженера – першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка, а також їхніх заступників за напрямками та керівників відповідальних підрозділів відбулась підсумкова нарада щодо виконання заходів інжинірингового характеру та питань безпеки.

Як зауважив Павло Павлишин, Рівненська АЕС виконала значний обсяг робіт технічного та соціального характеру. «3 липня Держатомрегулювання провело громадські слухання – це один з основних етапів продовження терміну експлуатації енергоблоку №3. Щодо технічних заходів - сьогодні ми вже вийшли на фінішну пряму. Маємо високу готовність виконання запланованих робіт, усе виконується згідно з графіком, навіть є певне випередження. Це дасть змогу раніше почати етап пуску енергоблоку, адже він був у зупиненому стані досить тривалий термін і необхідно буде ще ретельніше контролювати усі технологічні процеси під час його пуску», - підсумував генеральний директор РАЕС.

16 липня у місті Києві відбудеться засідання Колегії Держатомрегулювання України, тому на РАЕС наразі зводиться уся документація щодо виконаних робіт. Колегією Держатомрегулювання буде розглянуто умови ліцензії енергоблоку №3 РАЕС, об’єми та рівень виконання Програми ПТЕ, заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, пожежних та інших заходів, проведених на РАЕС. Колегією буде прийнято рішення щодо подальшої роботи енергоблоку №3 Рівненської АЕС.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію