Діяльність

01.09.2017

На Рівненській АЕС обговорили питання потенційної співпраці з угорською компанією Hungaro Invest

На проммайданчику Рівненської АЕС відбулись технічні переговори за участю представників енергоремонтного підрозділу (ЕРП) електростанції та компанії Hungaro Invest KFT (Угорщина).

Основне питання, яке обговорювали у ході зустрічі фахівці цеху вантажопідіймальних механізмів (ЦВПМ) ЕРП стосувалось поставки угорською фірмою обладнання для модернізації мостових полярних кранів кругової дії енергоблоків №3 та №4 РАЕС. Основне призначення кранів полягає у виконанні транспортно-технологічних операцій на реакторах та допоміжному обладнанні першого контуру.

Серед основних вимог у технічній частині, які ставлять фахівці ЦВПМ ЕРП РАЕС – це заміна в повному обсязі кабельної продукції, систем автоматики та управління, шаф управління. Що стосується механічної частини питання – це заміна канатних частин, редукторів та електродвигунів.

«Наразі розглядаються питання модернізації, зокрема, які технології та обладнання можна використати для проведення модернізації полярних кранів енергоблоків №3 та №4 при умові збереження будівельних конструкцій без змін. Чергова зустріч і була присвячена розгляду пропозицій угорських колег. Ми вже мали ряд  нарад з українськими фірмами-постачальниками. Наше завдання обрати надійну серед їх числа, для того, аби успішно виконати модернізацію полярних кранів, що дозволить усунути дефіцити безпеки та запровадити технології Holtek з відвантаження відпрацьованого ядерного палива на Рівненській АЕС», - прокоментував начальник ЕРП РАЕС Павло Сидоренко.

Представник іноземної компанії Hungaro Invest KFT Уйхейи Чаба зазначив, що в її складі провідне промислове підприємство Угорщини ТОВ «Генеральний підрядник з виконання робіт в енергетиці та важкій промисловості», яке створене у 2001 році і займається виконанням проектів промислових будівель і технологічного обладнання.

«Головний профіль підприємства - проектування, виробництво, монтаж і повна реконструкція промислових обладнань, посудин, що працюють під тиском, сталевих конструкцій легкої і важкої ваги. Основною нашою продукцією вважаються корпуси генераторів, ротори і статори електродвигунів, промислові водотрубні котли і вузли до них»,  -  зауважив Уйхейи Чаба.

Також гості запевнили рівненських атомників у можливості зібрати команду професіоналів не лише Угорщини, а й світу, які мають багаторічний досвід в ремонтах вантажопідіймальних механізмів, зокрема полярних кранів, які функціонують на АЕС.

У ході переговорів фахівці РАЕС вислухали ряд пропозицій та ідей іноземців, які, у свою чергу, ознайомились з технічними характеристиками полярних кранів на Рівненській АЕС. За підсумками зустрічі буде складено протокол з усіма питаннями, які цікавили обидві сторони, після розгляду яких можна буде говорити про подальшу співпрацю.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію