Діяльність

14.02.2018

Енергоатом взяв участь в міжнародній робочій зустрічі ВАО АЕС щодо продовження строків експлуатації енергоблоків АЕС

Енергоатом взяв участь в міжнародній робочій зустрічі ВАО АЕС щодо продовження строків експлуатації енергоблоків АЕС Всесвітня асоціація операторів АЕС (ВАО АЕС, WANO) спільно з НАЕК «Енергоатом» в рамках програми «Навчання та розвиток» провели міжнародну робочу зустріч щодо продовження строків експлуатації корпусів реакторів та внутрішньокорпусних пристроїв.

Тематика робочої зустрічі була підготована на основі пропозицій Енергоатому і охоплювала наступні питання:

 - проблемні питання довгострокової експлуатації елементів внутрішньокорпусних пристроїв (ВКП): розрахункові та експериментальні методи оцінки прогресуючих формозмін;

 - сучасні підходи до розрахунків на опір крихкої міцності металу корпусів реакторів типу ВВЕР;

 - управління старінням корпусу реактора та внутрішньокорпусних пристроїв енергоблоків типу ВВЕР.

Відкриваючи міжнародну робочу зустріч директор з управління продовженням експлуатації НАЕК «Енергоатом» Віктор Клочко підкреслив, що міжнародні зустрічі вкрай необхідні для обміну досвідом, оскільки продовження термінів експлуатації корпусів реакторів і внутрішньокорпусних пристроїв - це важливі та актуальні питання, які в даний момент цікаві всім країнам, що експлуатують атомні електростанції: «Україна вже продовжила строк експлуатації 7 енергоблоків – це блоки №1,2 Рівненської АЕС, блоки №1,2 Южно-Української АЕС та блоки №1,2,3 Запорізької АЕС. В наступні два роки Енергоатом має продовжити строк експлуатації ще трьох блоків: енергоблоку №3 РАЕС, №4 ЗАЕС та №1 ХАЕС, а починаючи з 2020 р. ще п’яти енергоблоків. Ми сподіваємось, що ця зустріч принесе свої позитивні результати. Дозволить всім учасникам обмінятися позитивними напрацюваннями та професійним досвідом, а також поліпшить нашу спільну роботу щодо продовження термінів експлуатації енергоблоків».

У свою чергу представник Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції  Дмитро Яблоков також зазначив, що ця зустріч в рівній мірі буде корисна всім її учасникам: «Безумовно така робоча зустріч буде корисна не тільки з точки зору обміну новими позитивними напрацюваннями, а й з точки зору надбання нових ділових і професійних контактів у сфері продовження експлуатації. Робочі зустрічі ВАО АЕС організовує в рамках програми «Навчання та розвиток». Навіть попри загальносвітову тенденцію розвитку і впровадження відновлюваних джерел енергії, атомна енергетика залишається питанням престижу для більшості розвинених країн».

У міжнародній робочій зустрічі взяли участь 32 експерти з ядерної безпеки з 5 країн світу. Представники з України (НАЕК «Енергоатом», ВП Рівненська АЕС, ВП Южно-Українська АЕС, ВП Запорізька АЕС), Чехії (АЕС Дуковани), Болгарія (АЕС Козлодуй), Угорщина (АЕС Пакш) і Іран (АЕС Бушер).

В ході міжнародної робочої зустрічі експерти зокрема, обмінялись досвідом в питаннях продовження експлуатації внутрішньокорпусних пристроїв реакторів ВВЕР-1000, а також обговорили проблемні питання продовження експлуатації ВКП реакторів енергоблоків на Запорізькій АЕС. Обговорили підходи АЕС Чехії в питаннях оцінки старіння корпусу реактора і ВКП реактора, наявні програми управління старінням на прикладі АЕС Бушер, а також актуалізацію програм управління старінням для корпусів реакторів 5 і 6 блоків АЕС Козлодуй.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

До складу Всесвітньої Ради керуючих ВАО АЕС входять 14 членів, серед яких керівники найбільших світових операторів АЕС. Президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського було обрано до складу Ради керуючих Всесвітньої асоціації операторів АЕС 4 червня 2014 у Будапешті (Угорщина).

 


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію