Діяльність

11.06.2018

Тренди Х Конкурсу наукових доповідей серед молоді: кращі науковці в наукових підрозділах, ІТ-жінки та «житлове питання»

Тренди Х Конкурсу наукових доповідей серед молоді: кращі науковці в наукових підрозділах, ІТ-жінки та «житлове питання»

Виконавча дирекція з ядерно-радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки, Науково-технічний центр і Запорізька АЕС здобули перемогу у ювілейному десятому конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників НАЕК "Енергоатом", фінал якого відбувся 7-8 червня 2018 року в центральному офісі Компанії.

За виробничим напрямом у конкурсі взяли участь 10 співробітників НАЕК "Енергоатом".  Виходячи з однакової кількості балів, що отримали номінанти, перше та друге місця конкурсній комісії довелося розділити. В іншому обійшлося без сюрпризів. Адже перше місце цілком закономірно отримали молоді науковці Павло Бізюк з відокремленого підрозділу «Науково-технічний центр» та Роман Глушенков з Виконавчої дирекції з ядерно-радіаційної безпеки та науково-технічної підтримки. Павло Бізюк розповів про розробку програми для розрахунку лінійних енерговиділень і допустимих коефіцієнтів нерівномірності об’ємного енерговиділення в активній зоні ВВЕР-1000, з урахуванням деформації ТВЗ. А Роман Глушенков – про дослідження режимів зміни потужності для експлуатації енергоблоків ВВЕР-1000 у режимі добового регулювання потужності. Обидві тематики дуже актуальні для Енергоатома, з урахуванням як поточних так і перспективних завдань. 

Друге місце взяли дівчата із Запорізької АЕС: Тетяна Полякова та Вікторія Гаврильченко, які нагадали загальновідомий факт, що насправді чоловіки прийшли в IT-сферу завдяки жінкам, а ніяк не навпаки*. Вони представили доповіді «Програмне забезпечення для повірки системи дистанційного контролю зусиль СДКУ-1000» та «Автоматизована система організації заповнення стенду для відомчої повірки нейтронного аналізатора розчину бору».

Третє місце посів представник Хмельницької АЕС Олександр Бянов із цікавою, але поки що дорогою для впровадження технологією доповненої реальності, яку він пропонує використовувати у навчальних процесах.

Дещо простіше було визначитися комісії з соціально-профспілкового напрямку, адже тут змагалися лише 6 представників Компанії. Перше місце у цій номінації посіла Тетяна Соловіцька, молодий представник Запорізької АЕС, яка представила власне аналітичне бачення розв’язання проблеми власного житла  для молодих працівників. Друге та третє місця здобули  Олена Твердохліб з Южно-Української АЕС з пропозиціями щодо компенсації частини вартості найму житла з метою утримання молодих працівників в галузі та Тетяна Федорова з Рівненської АЕС, яка проаналізувала можливості корпоративних ЗМІ у забезпеченні розвитку культури безпеки. 

* Двійковий код винайшла математик Ада Августа Лавлейс, яка до того ж написала першу програму і ввела ключові поняття програмування (цикл і робоча група). Її вчителем була авторка книги «Взаємозв'язок фізичних наук», астроном і математик Мері Сомервилль. Математик і офіцер ВМФ Грейс Хоппер написала перший компілятор. Вона працювала з першими електронними комп'ютерами, впровадила стандартизацію в практику тестування і розвивала ідею машинно-незалежних мов. Саме під її керівництвом був створений перший високорівнева мова COBOL.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію