Комплаєнс-політика

28.04.2017

ЮУАЕС відвідали експерти групи з оцінки корупційних ризиків у діяльності Енергоатома

Южно-Український енергокомплекс відвідали експерти робочої групи з оцінки корупційних ризиків у діяльності НАЕК «Енергоатом». Супроводжував делегацію директор центру із запобігання і протидії корупції атомної енергокомпанії Олег Поліщук. 26 квітня гості взяли участь у засіданні балансової комісії ВП ЮУАЕС, з оглядовою екскурсією відвідали об'єкти підприємства.

Групу з оцінки корупційних ризиків у діяльності Енергоатома створено в квітні минулого року на виконання статті 61 Закону України «Про протидію корупції». До її складу увійшли незалежні експерти з Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Професійної асоціації корпоративного управління, аналітичного центру DiXi Group, юридичної фірми «Селепей, Волковецький і партнери». Керівником групи було обрано президента Енергоатома Юрія Недашковського.

Серед пріоритетних напрямків діяльності групи - оцінка корупційних ризиків, розробка заходів з їх усунення, а також контроль і надання кваліфікованої допомоги фахівцям компанії. «За час нашої роботи ми вже проінспектували такі спектри діяльності Енергоатома як кадрова та соціальна діяльність, закупівлі. Нині працюємо над антикорупційними протидіями, тобто над комплаенс-політикою компанії. На Южно-Українську атомну електростанцію ми приїхали, щоб експерти на власні очі побачили, що являють собою відокремлені підрозділи Енергоатома (атомні станції), як вони виробляють електроенергію та, власне, для чого створено саму компанію», - коментує візит делегації Олег Поліщук, який є також заступником керівника робочої групи.

На базі оцінок експертів і розробленого ними механізму з недопущення негативних наслідків у антикорупційній діяльності, буде підготовлено звіт з оцінки корупційних ризиків, який буде включено до Антикорупційної програми. Проект Антикорупційної програми сьогодні вже активно обговорюється працівниками компанії. За словами О.Поліщука, звіт з корупційних ризиків буде готовий до червня, а до липня має бути затверджена нова Антикорупційна програма, яку буде направлено до Національного агентства з питань протидії корупції та профільного міністерства.

На початку року НАЕК «Енергоатом» серед 100 приватних і державних українських компаній і холдингів отримала найвищі оцінки показників прозорості за результатами дослідження (8,9 з 10 можливих), яке провели експерти відомої в світі неурядової антикорупційної громадської організації Transparency International Україна. Енергоатом також зайняв перше місце з показником 78,54% у рейтингу з антикорупційних програм компаній державної форми власності. У рейтингу «Організаційна прозорість» компанія відповідає 100% вимог.

Слід зауважити, що минулого року Transparency International Україна спільно з Енергоатомом провели на южно-українському майданчику інформаційно-освітній семінар щодо вивчення аспектів антикорупційного законодавства, в якому взяли участь керівники вищої та середньої ланок ВП ЮУАЕС. Під час семінару обговорювалися теми та розглядалися конкретні приклади конфлікту інтересів, декларування доходів тощо. Особливу увагу було приділено роботі антикорупційних органів у дирекції компанії та в її відокремлених підрозділах.


Сринька довіри