Комплаєнс-політика

12.06.2017

В Енергоатомі завершена робота з оцінки корупційних ризиків

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський затвердив звіт з оцінки корупційних ризиків у діяльності Компанії. Оцінку корупційних ризиків в НАЕК «Енергоатом» було проведено вперше. Даний захід здійснено на виконання статті 61 Закону України «Про запобігання корупції».

Для цього у лютому 2017 року було створено Робочу групу з оцінки корупційних ризиків у діяльності НАЕК «Енергоатом», яку очолив президент Компанії. До складу Робочої групи увійшли: Олег Поліщук – директор центру із запобігання і протидії корупції – радник президента – заступник голови Робочої групи, Сергій Сідорук – директор з контрольно-ревізійної роботи, Віктор Гайдуков – заступник головного бухгалтера (з питань оподаткування), Сергій Бриль – виконавчий директор з якості та управління, Данило Лавренов – заступник директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій – начальник відділу роботи з громадськістю, Валерій Васильков – директор з управління закупівлями, Людмила Володіна – директор департаменту нормативно-правового забезпечення, Костянтин Кисіль – начальник відділу супроводження SAP ERP ВП «Атомкомплект», Владислав Янішевський – заступник директора з кадрів та соціальних питань.

До участі в оцінці корупційних ризиків за рішенням президента Компанії було залучено зовнішніх експертів в антикорупційній сфері, а саме: Оксану Величко, Михайла Серебрякова, - представників Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»; Олега Бойка, Олександра Окунєва − представників Професійної асоціації корпоративного управління; Тараса Ткачука, Дениса Назаренка, - представників аналітичного центру DiXi Group та Юрія Войціцького − незалежного експерта ризик-менеджменту, старшого юриста юридичної фірми «Селепей, Волковецький і партнери».

При визначенні сфер дослідження Робоча група з експертами керувалися, в першу чергу, результатами анонімного опитування, що було проведено в Компанії в кінці 2016 року, а також аналізом існуючої структури управління Компанії. Таким чином, досліджувались: кадрова політика, управління ресурсами, публічні закупівлі, конфлікт інтересів. Також, окремо експерти дослідили діяльність центру із запобігання і протидії корупції.

Експертів було забезпечено методичними матеріалами та доступом до внутрішніх виробничих та організаційних документів Компанії, а також надано можливість проведення інтерв’ю з фахівцями досліджуваних сфер. Також у рамках проведення оцінки корупційних ризиків в квітні 2017 року було організовано робочу поїздку до ВП «ЮУАЕС», під час якої проведено нараду керівного складу ВП з експертами та завідувачем сектору з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також організовано огляд виробничих потужностей АЕС із відвідуванням Ташлицької ГАЕС.

По завершенню роботи з оцінки корупційних ризиків було підготовлено Звіт з оцінки корупційних ризиків у діяльності НАЕК «Енергоатом», у якому визначено не лише корупційні ризики, а й заходи реагування щодо їх усунення (мінімізації), які будуть реалізовані в рамках реалізації нової Антикорупційної програми НАЕК «Енергоатом».

Довідка. Відповідно до ч.1 ст.61 ЗУ «Про запобігання корупції» керівник, засновники (учасники) юридичної особи забезпечують регулярну оцінку корупційних ризиків у її діяльності і здійснюють відповідні антикорупційні заходи. Для виявлення та усунення корупційних ризиків у діяльності юридичної особи можуть залучатися незалежні експерти, зокрема для проведення аудиту.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію