Прес-центр

25.09.2014

«Енергоатом» виступив організатором Дня атомної енергетики в рамках Міжнародного енергетичного форуму

«Енергоатом» виступив організатором Дня атомної енергетики в рамках Міжнародного енергетичного форуму

24 вересня 2014 року в Києві відбувся День атомної енергетики в рамках ХІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», основним організатором якого виступило ДП НАЕК «Енергоатом».

У заході взяли участь президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання України – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев та інші.

Як зазначив відкриваючи День атомної енергетики Юрій Недашковський, атомна енергетика сьогодні є найважливішою складовою енергетичного комплексу України. «Для того щоб зберегти потужності атомної енергетики на сьогоднішньому рівні, в найближчі шість років компанії потрібно продовжити терміни експлуатацій ще дев’яти енергоблоків. Друга наша задача ‒ це збільшення видачі потужності, в першу чергу із західних регіонів, де у нас «замкнені» потужності від 900 до 1100 МВт. Ця задача буде вирішуватися протягом 2014 і 2015 років шляхом спорудження високовольтної лінії електропередач 750 кВ від Рівненської АЕС до Києва», ‒ відзначив глава Компанії.

Крім того, Юрій Недашковський зазначив, що Енергоатом вивчає можливість експорту електроенергії до Польщі і Угорщини з 2-го енергоблоку Хмельницької АЕС і має намір в грудні надати розрахункову документацію на розгляд уряду. «Наступного тижня делегація Енергоатома і «Укренерго» виїжджає до Польщі на переговори, і думаю, до кінця року ми зможемо представити для нашого уряду можливість експорту електроенергії з 2-го блоку ХАЕС», ‒ сказав Юрій Недашковський. При цьому він зазначив, що Компанія розглядає також можливість експорту електроенергії до Угорщини. За його словами, можливий обсяг експорту електроенергії може скласти близько 7 млрд кВт-г на рік.

Президент Енергоатома підкреслив, що можливість експортувати електроенергію дозволить компанії залучати значні кошти для модернізації та продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Під час заходу пройшли дві панельні дискусії, круглий стіл від Асоціації «Український ядерний форум», а також наукове шоу електричних експериментів «Тесла-шоу».

В панельній дискусії «Стратегія та пріоритети розвитку атомної галузі в Україні» з докладами виступили генеральний інспектор – директор з безпеки ДП НАЕК «Енергоатом» Данко Білей, генеральний директор ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Олександр Сорокін, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» Олександр Рибчук, начальник ВП «Науково-технічний центр» ДП НАЕК «Енергоатом» Олег Годун та заступник директора з продовження експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом» Сергій Тараканов.

У круглому столі Асоціації «УЯФ» на тему: «Ядерно-промисловий комплекс – запорука енергетичної безпеки» виступатимуть генеральний директор Асоціації «УЯФ» Микола Кухарчук, директор з інституційних питань Європейського атомного форуму Річард Івенс та директор з інституційного розвитку Асоціації «УЯФ» Олексій Ананенко.

У панельній дискусії «Інвестиції та інновації. Міжнародний досвід для України» виступлять з докладами президент компанії Westinghouse у країнах Європи, Близького Сходу та Африки Ів Браше, віце-президент з ділового розвитку інституту ядерних досліджень Ржеж (Чехія) Їржи Ждярек та радник директора регіонального центру ВАО АЕС Костянтин Озеров.

В програмі Дня атомної енергетики прозвучали доповіді на теми: стратегія розвитку атомної енергетики України та ДП НАЕК «Енергоатом», проблеми і перспективи розвитку урановидобувної галузі України, будівництво ЦСВЯП як складова енергетичної безпеки, нові енергоблоки: критерії вибору технології, вклад європейської атомної галузі в енергобезпеку ЄС, вітчизняний атомно-промисловий комплекс і енергобезпека країни: реалії сьогодення та потенціал розвитку, диверсификація технологій – досвід Westinghouse та інші.

Довідка. Міжнародний форум «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» ‒ це ключовий професійний захід, що покликаний служити вирішенню практичних завдань з модернізації та розвитку паливно-енергетичного комплексу, процесам реалізації інноваційно-інвестиційних проектів, зростанню ділової активності в енергетичному секторі, розвитку міжгалузевої та виробничої кооперації, консолідації професійних учасників ринку. В 2014 році форум відбудеться вже дванадцятий раз і буде проходити 23-25 вересня.

Організаторами форуму виступають Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Міжнародний виставковий центр. Форум проходить під патронатом Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Презентації доповідачів:

  1. Стратегія розвитку атомної енергетики до 2030 року - Білей Данко Васильович, генеральний інспектор – директор з безпеки ДП НАЕК «Енергоатом»
  2. Проблеми і перспективи розвитку урановидобувної галузі України. Сорокін Олександр Геннадійович, генеральний директор ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»
  3. Будівництво ЦСВЯП як складова енергетичної безпеки. Рибчук Олександр Миколайович, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг», ДП НАЕК «Енергоатом»
  4. Оцінка можливості розбудови ЯТЦ України при впровадженні різних видів реакторних установок. Годун Олег Вікторович, ВП «Науково-технічний центр» ДП НАЕК «Енергоатом»
  5. Продовження терміну експлуатації енергоблоків та модернізація «9 блоків за 6 років». Тараканов Сергій Олександрович, заступник директора з продовження експлуатації ДП НАЕК «Енергоатом»
  6. Technology Diversification - Westinghouse Experience. Yves Brachet, President Westinghouse EMEA Region
  7. Вітчизняний атомно-промисловий комплекс і енергобезпека країни: реалії сьогодення та потенціал розвитку. Олексій Ананенко, Директор з інституційного розвитку Асоціації «УЯФ»
  8. Вклад європейської атомної галузі в енергобезпеку ЄС. Річард Івенс, Директор з інституційних питань Європейського атомного форуму
  9. Доповідь: «In vessel melt retention for VVER 1000» «Стратегія управління важкими аваріями «Внутрішньокорпусне утримання розплаву активної зони РУ ВВЕР-1000». Їржи Ждярек, віце-президент з ділового розвитку інституту ядерних досліджень Ржеж (Чехія)
  10. Діяльність ВАО АЕС (МЦ) з підвищення безпеки АЕС. Костянтин Озеров, радник директора регіонального центру ВАО АЕС


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію