Прес-центр

20.12.2012

В «Енергоатомі» відбулася Заключна нарада за результатами партнерської перевірки ВАО АЕС на Запорізькій АЕС

19 грудня в Києві відбулася Заключна нарада представників Всесвітньої асоціації операторів АЕС - Московський центр (ВАО АЕС - МЦ) та керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» за результатами партнерської перевірки на Запорізькій АЕС, що проходила в жовтні 2012 року.

Як зазначив у ході зустрічі перший заступник генерального інспектора ВАТ «Концерн Росенергоатом» Ігор Зонов, який очолював команду партнерської перевірки ВАО АЕС на ЗАЕС, колектив станції бачить свої недоліки і працює над їх усуненням.

«У ході перевірки ми побачили багато позитивних змін в роботі станції, хоча залишаються певні труднощі, які виражаються в тому, що система управління станцією не достатньо орієнтована на демонстрацію пріоритету питань безпеки. Основний акцент керівництво станції робить на вирішенні виробничих завдань. У той же час, варто відзначити, що колектив станції свої недоліки бачить і працює над їх подоланням», - сказав І.Зонов.

За його словами, на ЗАЕС функціонує продуктивна система навчання персоналу на місцях. «Результати спілкування команди перевіряльників з персоналом станції доводять, що той високий рівень, на якому станція перебуває з точки зору культури безпеки, заслуга саме її колективу. Співробітники станції готові йти в напрямку підвищення безпеки. Я б хотів подякувати всім учасникам партнерської перевірки на ЗАЕС, колектив станції та керівництво ДП НАЕК «Енергоатом» за співпрацю», - додав І.Зонов.

Він вручив виконуючому обов'язки президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріону Кіму офіційний звіт про результати перевірки.

Підводячи підсумки перевірки, в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріон Кім, зокрема, торкнувся питання якості управління, як однієї зі складових процесу підвищення безпеки.

«Якщо ми чітко розуміємо суть проблеми і хочемо її виправити, то необхідно оцінювати результати партнерських перевірок з точки зору особистої відповідальності керівників. Кожен керівник від верхньої ланки до лінійних керівників повинен розуміти, на що безпосередньо він впливає. Знаєте, буває, коли пружина зверху стискається, а знизу начебто нічого й не відбувається, тому завдання керівників верхнього рівня створити таку систему, яка б дозволила донести до кінцевого виконавця, все що ми хочемо йому пояснити. Я це до того, що керівники повинні не тільки давати відповідні розпорядження, але й контролювати їх виконання. Якщо ми складемо всю мозаїку нормативів, законів і розпоряджень, то виявиться, що там практично все записано, залишилося тільки виконувати. Ось тут і постає питання підвищення якості управління», - підкреслив В.Кім.

У свою чергу, генеральний директор Запорізької АЕС В'ячеслав Тищенко зазначив, що станція завжди залишатиметься відкритою для партнерських перевірок.

«Для нас дуже важлива будь-яка інформація, яка надходить від міжнародних експертів. Багато зауважень, зроблених в ході перевірки, були усунуті ще до її закінчення. Всі поліпшення, які можна було оперативно реалізувати, так само здійснені. Ми намагаємося залишатися максимально зібраними, з точки зору нових завдань щодо підвищення рівня безпеки АЕС. Сподіваюся, що всі без винятку області для поліпшення, які були нам запропоновані в ході перевірки, будуть реалізовані вже найближчим часом», - сказав В.Тищенко і додав: «Я думаю, що члени команди партнерської перевірки підтвердять - ми максимально самокритичні, і сприйнятливі до будь зауважень. Упевнений, що глибина і якість партнерських перевірок в майбутньому буде тільки зростати, але колектив на ЗАЕС молодий, зростаючий, постійно прагне до самовдосконалення».
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію