Прес-центр

30.09.2014

30 співробітників «Енергоатома» пройшли курси з військової підготовки

30 співробітників «Енергоатома» пройшли курси з військової підготовки

26 вересня відбулось закриття навчальних курсів з відновлення загальновійськових навичок для працівників підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом», які проходили з 14-го по 26-те вересня на полігоні військової частини Національної Гвардії, що забезпечує охорону Южно-Української АЕС. 30 співробітників Компанії, котрі добровільно виявили бажання пройти курси, навчалися основним військовим дисциплінам під керівництвом інструкторів з досвідом бойових дій в зоні АТО. Головна мета заходу: в стислі терміни сформувати базові навички поведінки на полі бою у людей, які або взагалі не служили у Збройних силах, або вже багато років не одягали військової форми.

Результати підсумкових навчань, сценарій яких передбачав оборону блок-посту вночі, дозволяють говорити, що головна мета курсів була досягнута. Курсанти на власному досвіді зрозуміли, що таке спроба прориву контрольно-пропускного пункту на автодорозі під вибухи та спалахи піротехнічних засобів, одночасний напад диверсійних груп з кількох напрямків та умовний бій з бійцями підрозділу спеціального призначення Національної гвардії України.

Загалом за час навчань були відпрацьовані вправи з різноманітною стрілецькою зброєю. Кожен з курсантів пройшов підготовку зі стрільби з пістолета Макарова, автомата Калашникова, однойменного ручного кулемета, снайперської гвинтівки Драгунова. Цікаво, що навіть ті, хто раніше не тримав у руках стрілецької зброї, продемонстрували непогану влучність. Можливо, це пояснюється специфікою роботи в атомній галузі, яка вимагає максимальної точності та зосередженості.

Окремо слід виділити заняття з долікарської медичної допомоги на полі бою. Отримані знання допоможуть не лише надати першу допомогу пораненому в бою, але й вижити в екстремальній ситуації у воєнний чи мирний час. Кожен з 30 добровольців на собі відчув, якими довгими можуть виявитися лише кілька десятків метрів, коли ти повзком тягнеш на собі пораненого товариша.

Не менш виснажливою працею стало риття окопів у твердій як камінь землі над берегом Південного Бугу. Встромлена у грунт з усієї сили саперна лопатка лише трохи дряпає поверхню, швидко гріється на сонці каска, а бронежилет важко давить на спину і плечі. Проходить година, а окоп для стрільби лежачі ще не готовий. Інструктор дозволяє зняти бронежилет і запевняє, що під «градами» на такий окоп достатньо двадцяти хвилин, а твердою чи м’якою була земля ніхто навіть і не помітить. Побудувавши власноруч два опорних пункти за допомогою мішків та піску, починаєш зовсім інакше дивитись на подібні споруди у випусках новин, та відчуваєш щиру повагу до тих, хто їх збудував у перервах між обстрілами.

Після занять з рукопашного бою, які проводили з курсантами справжні фахівці своєї справи, стало зрозуміло, що в арсеналі бійців спецпідрозділу дійсно багато прийомів аби нейтралізувати супротивника, а потім змусити його швидко виконувати команди. Оволодіння бойовими мистецтвами справа не одного року, але й поверхневе ознайомлення з механікою рухів рукопашного бою вже немалого варто.

Знайомство з саперною справою, вивчення сучасних засобів радіозв’язку, орієнтування на незнайомій місцевості зі звичайним компасом («не забудьте вимкнути GPS-навігатор»), все це та багато іншого відпрацьовано за 12 днів навчання. Насичений графік занять сформовано таким чином, що теоретичні навчання не тривали більше 2-3 годин, після чого курсанти переходили до практики.

Завдяки цій динамічності, в багатьох учасників курсів створилось стійке відчуття, що майже 2 тижні навчань промайнули непомітно. Такі дрібниці, як підйом о шостій ранку, кілометровий крос, фіззарядка на свіжому вранішньому повітрі, чергування з прибирання наметів, стали невід’ємною частиною повсякденного побуту. Дорогою додому курсанти турбувалися, як вони будуть засинати без державного гімну, що кожен вечір лунав на вечірньому шикуванні.

***

Від імені всіх курсантів першої черги дякуємо генеральному директору ЮУ АЕС Володимиру Лісніченко, заступнику генерального директора з фізичного захисту та режиму ЮУ АЕС Івану Жебету за організацію навчань. Окрема подяка офіцерам військової частини Національної гвардії України №3044, які кожного дня працювали з курсантами (майору Віталію Костюкову, капітану Олександру Глазкову, капітану Євгену Поліщуку), а також майору запасу, співробітнику ЮУ АЕС Андрію Дікусару та інструктору з медичної підготовки Дмитру «Чудо».

Навчання для другої черги курсантів розпочнеться 6 жовтня.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію