Прес-центр

20.03.2015

Президент Енергоатома з робочим візитом відвідав Южно-Українську АЕС

Президент Енергоатома з робочим візитом відвідав Южно-Українську АЕС

20 березня 2015 року представники дирекції НАЕК «Енергоатом» на чолі з президентом компанії Юрієм Недашковським з робочим візитом відвідала Южно-Український енергокомплекс. У рамках зустрічі очільник «Енергоатома» провів низку нарад з фахівцями ВП ЮУАЕС. Предметом обговорення були підготовка до продовження терміну експлуатації другого енергоблоку, а також реалізація комплексу заходів щодо виконання робіт, необхідних для заповнення Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м.

Під час наради щодо виконання робіт, пов'язаних з продовженням терміну експлуатації енергоблоку №2, було представлено доповіді про поточний стан справ, детально розглянуто стадії реалізації заходів по кожному з напрямків, визначено шляхи вирішення проблемних питань.

Проектний термін експлуатації другого блоку ЮУАЕС збігає 12 травня 2015 р. Напередодні, 10 травня, його буде зупинено і виведено в планово-попереджувальний ремонт тривалістю 300 діб. У його перебігу буде продовжено виконання робіт з підвищення безпеки енергоблоку, розпочате в попередні роки (експлуатація в надпроектний термін може бути дозволена лише за умови, що рівень безпеки енергоблоку буде не нижчим від встановленого діючими нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки). На нинішньому етапі з Держатомрегулювання вже узгоджені рішення про продовження експлуатації 14 з 15 груп обладнання блоку №2. У повному обсязі виконано кваліфікацію на «жорсткі» умови навколишнього середовища (756 позицій). На сейсмічні впливи кваліфіковано 1522 з 2013 одиниць обладнання, що підлягають такій кваліфікації. Для обґрунтування безпеки під час продовження проектного терміну експлуатації другого блоку розроблено Звіт з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ). На сьогодні держекспертизу пройшли 14 його складових - звіти з усіх передбачених чинників безпеки (з 9 підтверджено повне усунення зауважень держекспертизи, 5 допрацьовано відповідно до узгоджених з Держатомрегулювання підходів і направлено до ДІЯРУ). Завершено розробку й підсумкового розділу ЗППБ - Комплексного аналізу безпеки, документ перебуває на розгляді в ДІЯРУ.

Не менш важлива робота - розробка звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище ВП ЮУАЕС (ОВНС). Документ має бути розроблений до кінця жовтня 2015 р., його експертизу в Міністерстві екології планується завершити до кінця поточного року.

 Підбиваючи підсумки наради, Юрій Недашковський зазначив: «Сьогодні ми розглянули проблемні питання та розробили компенсуючі заходи, які мають дозволити нам отримати ліцензію на продовження експлуатації другого южно-українського енергоблоку. Серед таких питань, наприклад, поставки обладнання. У нас залишаються досить серйозні проблеми з перебігом тендерних процедур – недосконале законодавство часто-густо або блокує їх проходження, або ж торги відміняються рішеннями судів чи колегії антимонопольного комітету».

Далі делегація НАЕК взяла участь у нараді, присвяченій підготовці до заповнення Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м. Зокрема,  розглядалося питання забезпечення умов для землевідведення під хвостову частину водоймища. Протягом останнього часу зусилля фахівців ВП ЮУАЕС спрямовані на виконання рішень Протоколу наради під головуванням першого заступника Миколаївської облдержадміністрації Г.Ніколенка стосовно експлуатації Олександрівського водосховища та водогосподарської ситуації в басейні р. Південний Буг (відбулася 5 лютого 2013 р.). Приводом для розгляду цього питання на рівні ОДА стало звернення Миколаївського управління водних ресурсів стосовно погіршення водозабезпечення в нижній течії р. Південний Буг. У листі, зокрема,  зазначається, що існуюча регулююча ємність Олександрівського водосховища за сьогоднішнього нормального підпірного рівня 16,0 м з об'ємом 11,5 млн м3 є недостатньою і в маловодні роки не забезпечує встановленого розміру санітарного попуску 17,0 м3/сек. Врегулювання питання забезпечення потреб водокористувачів у нижній течії Південного Бугу можливе лише за рівня Олександрівського водосховища 20,7 м з регулюючою ємністю 46,1 млн м3, що передбачено проектом завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі 6 гідроагрегатів.

ВП ЮУАЕС розроблено комплекс заходів щодо виконання робіт, необхідних для збільшення об'єму водоймища. Станом на 15 березня 2015 року «Заява про наміри щодо підвищення нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки 20,7 м у рамках реалізації проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» розглянуто на засіданнях і узгоджено головами Вознесенського та Арбузинського районних рад, а також міської ради Южноукраїнська. Робота з цього напрямку триває. На думку фахівців ВП ЮУАЕС, одним зі шляхів позитивного вирішення цього питання є перегляд і затвердження програми майбутнього фінансування заходів щодо вирішення соціальних і екологічних проблем регіонів, прилеглих до зони будівництва Ташлицької ГАЕС, з направленням коштів на розвиток територій, що безпосередньо прилягають до Олександрівского водосховища.

Під час візиту на ЮУАЕС президент НАЕК «Енергоатом» вручив представникам 79-ї окремої аеромобільної бригади ключі до автомобілів, придбаних за рахунок благодійної допомоги профспілкового комітету компанії. 400 тис. грн, виділених профспілкою атомників на допомогу тим, хто стоїть на захисті суверенітету країни, за сприяння представників благодійного фонду «Мирне небо» було використано на придбання 3 автомобілів - джипу Land Rover Freelander (1999 р. в.), джипу Kia Sorento (2005 р. в.) та швидкої допомоги Mercedes-Benz Vito (1997 р. в.). Транспортний засіб, призначений для евакуації поранених та травмованих військовослужбовців у зоні проведення антитерористичної операції, найближчим часом відправиться до 61 військового мобільного госпіталю. Ключі до двох джипів президент НАЕК особисто вручив бійцям військового підрозділу -  79-ї окремої аеромобільної бригади.  

ДодатковоЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 500 млрд кВт·год. електричної енергії.

Олександрівське водосховище, розташоване в каньйоні р. Південний Буг, у складі гідротехнічних об'єктів Южно-Українського енергокомплексу забезпечує виробництво електроенергії на гідроелектростанції та слугує нижнім водоймищем для Ташлицької гідроакумулюючої станції.

Олександрівський гідровузол використовується як захисний бар'єр на період проходження весняних паводків і відіграє роль водного акумулятора для зменшення вододефіциту в нижній течії Південного Бугу на період літньої межені.

Сьогодні Олександрівське  - друге за запасами води в каскаді водосховищ на Південному Бузі. Найбільше – Ладижинське, з якого, у разі потреби, для народногосподарських потреб може бути спрацьовано понад 15 млн м3.

Розроблений в 1991 р. Уточнений проект Южно-Українського енергокомплексу передбачає максимальну позначку рівня Олександрівського водосховища - 20,7 метра.Теги: ЮУАЕСНефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію