Прес-центр

23.02.2017

У поточному році на блоках Запорізької АЕС будуть виконані один капітальний і п'ять середніх ремонтів

Ремонтну кампанію-2017 відкрив енергоблок №3, що вийшов в середній ремонт тривалістю 270 діб. На блоці будуть виконані регламентні роботи, а також заходи з продовження експлуатації у понадпроектний період.

Планується заміна автономних кондиціонерів на кондиціонери, випробувані і кваліфіковані на «жорсткі» умови і сейсмічні впливи. Модернізація торкнеться схем релейного захисту та автоматики живлення власних потреб 6кВ, реконструкція - обладнання автоматичної пожежної сигналізації систем безпеки 1, 2, 3.

Заплановане повне вивантаження активної зони для контролю корпусу реактора і у зв'язку з впровадженням альтернативного палива (ТВЗ-WR). Контроль корпусу реактора і низка інших робіт будуть виконані за допомогою системи RPV-1000 в обсязі програми продовження експлуатації енергоблока.

«Часу на підготовку до нової ремонтної кампанії було досить, тому цехи-власники обладнання та виконавці провели велику підготовчу роботу: розробили плани і графіки виведення обладнання в ремонт, підготували необхідну ремонтну документацію, а також оснащення та інструмент» - розповів заступник начальника відділу планування та проведення ремонту Віталій Білой.

Крім ремонту третього енергоблока середні ремонти пройдуть на першому, другому, четвертому і п'ятому блоках Запорізької АЕС. На енергоблоці №6 планується капітальний ремонт тривалістю 96 діб. А вся ремонтна кампанія в 2017 році складе більш ніж 560 діб.

Як і минулого року, в ремонті одночасно знаходитимуться кілька блоків. Це пов'язано з тим, що тривалість ремонтів енергоблоків збільшена для виконання наднормативних заходів. В цілому ремонтному персоналу належить зробити великий обсяг регламентних і надрегламентних робіт, провести модернізацію та реконструкцію обладнання.

«Професійний колектив, що знає свою справу, готовий до роботи і впевнений, що ремонтна кампанія-2017 буде пройдена успішно і у встановлені графіком терміни» - підкреслив Віталій Білой.

Довідка. Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 23 лютого становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію