Прес-центр

15.03.2017

Ремонтні роботи на третьому енергоблоці ЗАЕС виконуються відповідно до графіку

На енергоблоці № 3 Запорізької АЕС триває плановий середній ремонт. Всі роботи виконуються згідно з графіком.

У турбінному відділенні третього блоку ремонтні роботи на стадії дефектації. Устаткування розібране і фахівці служби контролю металу (СКМ) обстежують його відповідно до програм. Тривають роботи на сепараторі пароперегрівачі. Його старі частини демонтували і на штатне місце вже встановлений корпус пароперегрівача. В даний час фахівці приварюють тимчасові технологічні кріплення, за допомогою яких можна буде зістикувати нижню частину з сепараторною. Це одна з основних великих робіт, яку виконує служба реконструкції.

У машзалі так само розібраний циліндр низького тиску і підігрівач високого тиску. Штатні роботи виконуються на теплообмінниках, насосному обладнанні, арматурі і трубопроводах.

Наймасштабніша робота, яку належить виконати на третьому блоці, це заміна конденсатора.

«Всю арматуру, що  обв'язує конденсатор будуть зрізати, все що заважає теж. Щоб величезний корпус можна було безперешкодно демонтувати і так само спокійно поставити на його місце новий. Перша партія модулів конденсатора вже прибула і поки, в контейнерах, стоїть на реммайданчику другого енергоблока.

Але до робіт приступлять в квітні, коли стабілізується погода. Взагалі планується, що до початку цієї масштабної роботи, в турбінному відділенні повинні бути завершені всі ремонти. Блок готують до продовження терміну експлуатації, з цим пов'язані всі реконструктивні роботи», - розповів начальник служби ремонту та техобслуговування обладнання турбінного відділення енергоремонтного підрозділу Павло Шкедів.

Довідка. Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 15 березня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію