Прес-центр

24.03.2017

Енергоатом та ДНТЦ ЯРБ мають великий потенціал для вдосконалення та поглиблення співпраці

Енергоатом та ДНТЦ ЯРБ мають великий потенціал для вдосконалення та поглиблення співпраці

НАЕК «Енергоатом» та Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) мають великий потенціал для вдосконалення та поглиблення співпраці задля підвищення безпеки експлуатації енергоблоків українських АЕС. На цьому наголосив перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, виступаючи з вітальним словом на міжнародній конференції «Сучасний підхід до здійснення науково-технічної підтримки регулювання безпеки використання ядерної енергії: компетентність, прозорість, відповідальність», присвяченій 25-й річниці створення ДНТЦ ЯРБ.

Олександр Шавлаков від імені 35-тисячного колективу НАЕК «Енергоатом» привітав Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки с 25-річним ювілеєм. «Загальновідомо, що атомна енергетика є системоутворюючою галуззю, від якої залежить не лише енергетична безпека, а й взагалі безпека країни. Так, на сьогодні частка атомної генерації на електроенергетичному ринку перевищує 60%, і це не найвищий показник за останні роки. Неможливо переоцінити внесок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки у наші досягнення з безпечного та надійного виробництва електроенергії. Ми вдячні, що в нас є такий партнер, який об’єктивно та професійно надає підтримку нашої діяльності за ключовим напрямом - безпеки», - додав Олександр Шавлаков.

Технічний директор Енергоатома нагадав, що одним з найбільш важливих напрямів діяльності Компанії в останні роки є продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС. «З п’ятнадцяти діючих блоків ми вже продовжили терміни експлуатації для шести, зараз активно виконуємо заходи з продовження ще на чотирьох блоках. Це відповідальне завдання виконується у тісній співпраці з Державним науково-технічним центр. Попереду в нас ще дуже велика робота і повертаючись до нашого пріоритету – безпеки, я хочу сказати, що в нас є прекрасні перспективи для вдосконалення і покращення взаємодії із фахівцями ДНТЦ ЯРБ. Хочу ще раз побажати успіхів ДНТЦ, адже якщо буде успішною робота Центру, буде успішною і діяльність Енергоатома», - підсумував Олександр Шавлаков.

Довідково. Рішення про створення ДНТЦ ЯРБ було затверджене Постановою Кабінету Міністрів України № 52 від 3 лютого 1992 року, Центр розпочав свою діяльність 19 березня 1992 року. ДНТЦ ЯРБ підпорядкований Держатомрегулюванню України.

Передумовами створення ДНТЦ ЯРБ, зокрема, стали: необхідність розвитку і вдосконалення національного ядерного законодавства; потреба в сучасних методах і засобах аналізу для проведення державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки; різноманітність і складність науково-технічних проблем, які виникають у регуляторній діяльності.

Науково-технічна діяльність ДНТЦ ЯРБ здійснюється за завданням Держатомрегулювання України та спрямована на удосконалення нормативної бази, виконання державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, проведення дослідницьких робіт за напрямками діяльності центру.


Повідом про корупцію