Прес-центр

07.06.2017

Енергоатом готується до запровадження продажу товарно-матеріальних цінностей та вторинної сировини через систему «ProZorro.Продажі»

Енергоатом готується до запровадження продажу товарно-матеріальних цінностей та вторинної сировини через систему «ProZorro.Продажі»

З метою підвищення ефективності та прозорості процедур продажу державної власності НАЕК «Енергоатом» 7 квітня 2017 року приєдналася до Меморандуму про співпрацю у проекті «ProZorro. Продажі», який спільно реалізується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Фондом державного майна та Громадською організацією Transparency International Україна.

Меморандум передбачає, що в рамках пілотного проекту через електронну систему «ProZorro.Продажі» державні підприємства зможуть продавати майно та непрофільні активи. Сам проект спрямовано на створення єдиних прозорих та недискримінаційних правил відбору організаторів торгів, що мають право надавати послуги державним підприємствам та господарським товариствам, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також інвесторам, які зацікавлені у придбанні майна таких державних підприємств або господарських товариств через електронну систему «РгоZогro.Продажі».

Приєднання Енергоатома до вказаного Меморандуму забезпечить більшу прозорість проведення аукціонів з продажу майна, надасть можливість спостерігати за ходом аукціону в режимі реального часу, дозволить вивчати та аналізувати як хід аукціонів, так і їхні результати. Крім того використання системи «РгоZогro.Продажі» забезпечить рівний доступ до даних, що дозволить залучити більшу кількість учасників і зробить процес продажу майна та непрофільних активів конкурентнішим. 

На виконання доручення міністра енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2017 № 96/1-27-121 щодо запобігання проявам корупції під час продажу товарно-матеріальних цінностей, незатребуваних складських запасів та вторинної сировини, наказом  НАЕК «Енергоатом» від 06.06.2017 № 476 затверджено та введено в дію Порядок продажу незатребуваних у виробничій діяльності НАЕК «Енергоатом» товарно-матеріальних цінностей та вторинної сировини, яким визначено алгоритм дій щодо реалізації таких активів.

Довідка. Енергоатом – перша державна компанія, яка долучились до використання системи ProZorro. З липня по вересень 2015 року відбувалося встановлення системи - в цей період всі підрозділи Компанії здійснили перші реальні закупівлі і почали використання системи в своїй щоденній діяльності. З початку використання електронних закупівель свої послуги Компанії запропонували нові контрагенти, що сприяло створенню здорової конкуренції серед постачальників в атомній галузі.

Нагадаємо, що у грудні 2015 року був ухвалений Закон «Про публічні закупівлі». ProZorro є обов’язковою для здійснення державних закупівель.

ProZorrо – це електронна система взаємодії державного замовника товарів та послуг і постачальника. Вона створена волонтерами за власний кошт і направлена на подолання корупції в системі державних закупівель. ProZorro допомагає зробити державні тендери доступними для будь-якого бізнесу. Всі закупівлі, що проводяться в системі, можна простежити в режимі реального часу, умови закупівель є відкритими і будь-хто може ознайомитись із ними. 
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію