Прес-центр

11.09.2017

ЗАЕС планує ввести в експлуатацію випробувальний стенд для настройки клапанів компенсатора тиску реакторної установки ВВЕР-1000

До кінця року на майданчику Запорізької АЕС заплановане завершення будівництва і введення в експлуатацію унікального комплексу - випробувального стенду для перевірки і налаштування імпульсних клапанів імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску реакторної установки ВВЕР-1000.

Реалізація даного проекту дозволить виключити додаткове навантаження на обладнання першого контуру і дасть можливість продовжити ресурс його експлуатації. Впроваджує проект служба головного фахівця з енергетичних реакторів із залученням основних підрозділів ЗАЕС.

«Випробувальний стенд має в своєму складі автономне теплогенеруюче обладнання, здатне перетворити воду в перегрітий пар з високими параметрами тиску і температури, а також обладнання, що забезпечує безперебійне постачання стисненого повітря. Це дозволить реалізувати комплекс завдань з технічної діагностики, перевірки налаштування, випробування реальним підвищенням тиску до фактичного спрацювання і контролю герметичності імпульсних клапанів ІЗП КТ після виконання капітального ремонту» - зазначив провідний інженер лабораторії випробувань тепломеханічного обладнання СГФЕР Дмитро Здоров.

Робота в цьому напрямку почалася в 2013 році. В кінці минулого року були оформлені необхідні технічні рішення для розробки і виготовлення обладнання комплексу. Виготовлення основних елементів стенду - парогенератора, акумулятора пари і барботажного баку виконав завод нестандартного обладнання та трубопроводів ВП «Атоменергомаш». В кінці липня поточного року були успішно виконані комплексні випробування основного обладнання на щільність і міцність.

В даний час силами управління виробничо-технологічної комплектації Запорізької АЕС, заводу НСОіТ ВП «Атоменергомаш» та ВП «КБ «Атомприлад» виконана робота з виготовлення та придбання необхідного обладнання для монтажу комплексу. Роботи зі створення стенду повинні бути завершені до кінця листопада 2017 року.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік

Повідом про корупцію