13.09.2017

Усі передбачені заходи продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС на 2017-2018 роки забезпечені фінансуванням

На сьогоднішній день перед рівненськими атомниками стоїть ключове завдання року – продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС, до завершення проектного терміну експлуатації якого залишилось 90 діб. Щотижня у ході засідань оперативного штабу, які проходять  під головуванням генерального директора РАЕС керівники структурних підрозділів підприємства звітують про хід та стан виконання запланованих Програмою продовження терміну експлуатації (ПТЕ) заходів.

11 вересня на засіданні оперативного штабу було детально розглянуто стан реалізації 29 заходів капітального характеру з модернізації та підвищення безпеки, які реалізуються за власні кошти Компанії і частково кредитуються ЄБРР/Євратом. Станом на сьогодні із запланованих 96 заходів,  які виконуються у рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) вже реалізовано 51 захід. Із 45-ти, що залишилось виконати - у повному обсязі реалізується 31 захід, поетапно із завершенням після ПТЕ – 10 та 4 заходи перенесено за рамки проектного терміну експлуатації.

У ході наради також обговорено терміни виконання ремонту обладнання у період ППР-2017 енергоблоку №3 та виведення в ремонт каналів системи безпеки. За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина, є певні організаційні моменти, які потребують доопрацювання, а саме питання узгодження проектної документації та документації на монтаж обладнання і технічні рішення з Держатомрегулювання України та ДНТЦ ЯРБ.

«В цілому, картина виглядає непогано, зриву робіт немає, проте їх обсяг значний і графік виконання стає напруженим. Безперечно, є складні моменти, але я впевнений, що злагоджений колектив рівненських атомників вчасно та якісно впорається із ключовим  завданням року. Усі передбачені заходи ПТЕ енергоблоку №3 РАЕС на 2017-2018 роки забезпечені фінансуванням. Проте через тривале проходження експертної оцінки ДНТЦ ЯРБ затягується час поставок обладнання на РАЕС. У зв’язку із цим постійно доводиться корегувати фінансування. Фахівці РАЕС, контролюючи підрядні організації, не дозволяють переносити цьогорічні поставки обладнання на 2018 рік з метою освоєння коштів у поточному році», - підсумував очільник РАЕС Павло Павлишин. 

Теги: РАЕС, ПТЕ