Прес-центр

06.12.2017

На базі Науково-технічного центру Енергоатома проведено чергову атестацію фізиків-розрахувальників АЕС України

У період з 30 жовтня по 8 листопада 2017 року на базі ВП «Науково-технічний центр» НАЕК «Енергоатом» проведено чергову теоретичну підготовку та атестацію фізиків-розраховувачів на право виконання експлуатаційних нейтронно-фізичних розрахунків паливних завантажень ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 АЕС України комплексом комп’ютерних програм «КАСКАД». 

На відміну від першого досвіду, який набуто у 2015 році, атестацію фізиків-розрахувальників у 2017 році проведено за напрямками теоретичного та практичного атестування. Відповідно до процедури було створено атестаційну комісію НАЕК «Енергоатом», у якій взяли участь представники Компанії, ДНТЦ ЯРБ, НТУУ «КПІ ім. Сікорського» та АТ «ТВЕЛ». На базі НТУУ «КПІ ім. Сікорського» із залученням викладацького персоналу закладу та провідних спеціалістів України було організовано теоретичну підготовку спеціалістів АЕС з напрямку нейтронно-фізичних розрахунків.

З урахуванням позитивних результатів перевірки теоретичних знань в галузі ядерної фізики та практичних навиків використання програмного комплексу «КАСКАД» підготовлено Наказ по НАЕК «Енергоатом» щодо  надання   права фізикам-розрахувальникам АЕС України виконувати самостійно нейтронно-фізичні розрахунки паливних завантажень ВВЕР-440 та ВВЕР-1000. Строк дії атестатів - до 30 листопада 2019 року. Матеріали атестації також надаються до Держатомрегулювання України.

Атестацію проведено у відповідності до вимог нормативної документації України та умов ліцензійного договору з АТ «ТВЕЛ» на використання розрахункового програмного комплексу «КАСКАД».


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію