Прес-центр

14.02.2018

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС проводиться модернізація електротехнічного обладнання

У період планового середнього ремонту на енергоблоці №2 Запорізької АЕС виконується масштабна модернізація електротехнічного обладнання, спрямована на підвищення безпечної та надійної експлуатації блоку.

На даний момент на блоці йде заміна комплектної трансформаторної підстанції власних потреб (КТПВП) системи безпеки.

«Заміна КТПВП - справа складна і трудомістка», - розповідає начальник дільниці по ремонту електрообладнання Юрій Куликов, - «вимагає зібраності і скрупульозності від персоналу, так як впливає на надійну експлуатацію енергоблоку. Основна функція обладнання КТПВП полягає в забезпеченні електропостачанням споживачів власних потреб».

Складність заміни обладнання - в транспортуванні блоком. Обладнання великогабаритне та важковагове. Завдання у працівників дільниці складається в демонтажі старого комплексу та встановлення на цьому місці нового таким чином, щоб не пошкодити при транспортуванні та монтажі нову систему. До цієї операції дільниця ретельно готувалася - заздалегідь були зроблені необхідні транспортні майданчики, спеціальні траверси для підйому нового обладнання на потрібну позначку.

Компонування шаф КТПВП виконане на сучасній базі. Має ряд істотних переваг - володіє більш широкими функціями зі збору інформації та аналізу процесів, що відбуваються, що дає можливість (в разі виникнення дефекту) швидко визначити місце збою в роботі агрегату. У ньому застосовані сучасні комутаційні апарати. Силові трансформатори додатково забезпечені тепловим контролем, який дозволить вести температурний контроль струмоведучих частин. У разі підвищення деяких параметрів пройде сигнал-оповіщення, і оперативний персонал зможе вжити необхідні заходи для зниження температури.

Модернізація дозволить скоротити час на виконання планових ремонтів, оперативних перемикань, підготовку робочих місць, а також дасть можливість зробити повний аналіз роботи пристроїв в різних режимах функціонування системи електропостачання.

Нагадаємо, на енергоблоці №2 Запорізької АЕС триває 26-а доба середнього планового ремонту.




Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію