Прес-центр

12.06.2018

Рівненську АЕС з робочим візитом відвідала народний депутат України Вікторія Войціцька

Рівненську АЕС з робочим візитом відвідала народний депутат України Вікторія Войціцька

З робочим візитом на майданчику та соціальних об’єктах Рівненської АЕС побувала народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька.

В рамках візиту народний депутат, у супроводі генерального директора РАЕС Павла Павлишина оглянула територію промислового майданчика електростанції, відвідала машинний зал, реакторне відділення блока №3 та дизель-генераторні станції ДГС-32 та ДГС-33 енергоблоку №3.

За словами Вікторії Михайлівни, мета приїзду полягала в ознайомленні із діяльністю найбільшого енергогенеруючого підприємства Рівненщини та обговоренні нагальних для поліських атомників проблемних питань, які потребують допомоги у вирішенні.  «Одна справа вивчати інформацію на папері, інша – наочно із нею ознайомитись. Сьогоднішній візит покликаний підтримати  розвиток атомної галузі країни і її персонал. Наразі склалася ситуація катастрофічного недофінансовання атомної генерації через дискримінаційну політику енергетичного регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Це спричинило стрімке зниження рівня життя працівників галузі, що, у свою чергу, призвело до відтоку висококваліфікованих спеціалістів. Необхідно негайно за допомогою  законодавчих ініціатив виправляти ситуацію, у якій до того ж простежується тенденція збільшення числа працівників пенсійного віку та відтоку молодих атомників».

Під час перебування на Рівненській АЕС гостя відвідала будинок №412/4 за адресою м-н Ювілейний, квартири якого у зв’язку із неприйняттям законопроекту №3131 «Про внесення зміни до статті 11 ЗУ «Про управління об’єктами державної власності», НАЕК «Енергоатом» не може передати у власність рівненським атомникам. Політик зазначила, що на останньому засіданні Комітету Верховної Ради з питань економічної політики даний законопроект затверджено до другого читання, ухвалення якого дозволить тисячам родин висококваліфікованих фахівців ядерної галузі отримати довгоочікуване житло, що, у свою чергу, збереже її кадровий потенціал. «Приємно вражена місцем розташування будинку, який зведено за європейськими стандартами, новими підходами у плануванні просторих квартир, адже тут враховано вимоги до енергозбереження, обліку гарячого і холодного водопостачання. Житло такого рівня є свідченням того, що керівництво Компанії та Рівненської АЕС дбає про комфортні умови проживання своїх працівників. Зараз чекаємо рішення від Верховної Ради, яка внесе зміни у чинне законодавство, тим самим дасть можливість рівненським енергетикам заселитись у нові домівки».

У ході знайомства з РАЕС Вікторія Войціцька побувала на унікальному, першому в Україні високотехнологічному комплексі з переробки твердих радіоактивних відходів (КПРАВ), де вона дізналася про призначення основних технологічних установок одного із перспективних екологічних об’єктів РАЕС. Як зауважила політик, важливість даного проекту дуже складно переоцінити. «Безумовно, керівництво Рівненської АЕС професійно, якісно та комплексно підходить до розвитку підприємства. Введення КПРАВ у роботу – це цивілізаційний крок уперед, як для електростанції, так і для всього атомно-енергетичного комплексу країни».

Завітавши до міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів ім. Зоні Матвієнко, який зведено, як соціальний об’єкт в рамках будівництва енергоблоку №4 РАЕС, Вікторія Михайлівна  зазначила, що цей заклад є прикладом для наслідування для інших подібних соціальних установ в Україні. Оглянувши професійно-технічне училище Рівненської АЕС, яке утримується на балансі підприємства, гостя переконалась, що у закладі є всі необхідні умови для підготовки робітничих кадрів для електростанції та перепідготовки її працівників.

На завершення робочого візиту народний депутат висловила сподівання щонайменше на готовність новообраного голови НКРЕКП сісти за стіл переговорів для ведення конструктивного діалогу. «Атомна галузь, внаслідок дискримінаційної тарифної політики нацкомісії, критично недофінансована. Така тарифна політика має бути терміново змінена. Ми маємо підтримати галузь, яка генерує понад 50% всієї електроенергії України. Наше завдання – донести вагомі аргументи керівництву державного регулятора щодо недофінансування заробітних плат, інвестиційних та соціальних програм атомників», - наголосила народний депутат України. -  Сьогодні складна і відповідальна робота енергетиків недооцінена, дуже важливо підтримувати усю галузь в цілому. Існує багато питань, які потребують уваги та опіки, зокрема, одним із таких є питання справедливих тарифів для виробників ядерної енергії».

Оглянувши виробничі потужності Рівненської АЕС, поспілкувавшись з її працівниками, Вікторія  Войціцька відзначила високий рівень культури безпеки виробництва, стану утримання обладнання та професіоналізм поліських атомників.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію