Прес-центр

11.07.2018

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю с. Новодніпровка

11 липня 2018 року фахівці Запорізької АЕС взяли участь у зустрічі в форматі громадських слухань з громадськістю с. Новодніпровка для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

Зі вступним словом виступив начальник управління роботи з громадськістю та ЗМІ Запорізької АЕС Сергій Шимчев, оголосивши присутнім тему і мету зустрічі.

Далі фахівці Запорізької АЕС презентували матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС. Кожен доповідач приділив увагу своєму напрямку, в результаті чого склалася повна картина заходів, що виконуються.

З доповіддю виступив головний фахівець з реконструкції і продовження терміну служби енергоблоків - керівник служби управління надійністю, ресурсом і модернізації Василь Лилак. У своєму виступі він надав присутнім інформацію про стан атомної енергетики світу і роль Запорізької АЕС в енергобалансі України, про діючі тарифи на електроенергію для мешканців зони спостереження станції. Розповів про результати оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд енергоблока №4, про заходи з підвищення безпеки енергоблока, які уже вжиті і які плануються до виконання в рамках продовження, а також поінформував про діючі документи, на підставі яких приймається рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока.

Заступник начальника служби аналізу безпеки Петро Зибін розповів про результати періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4, розроблені звіти, так звані фактори безпеки, і комплексний аналіз безпеки.

Про принципи роботи і проведену модернізацію системи радіаційного контролю, а також про систему і підходи, що застосовуються для охорони навколишнього середовища розповіли в.о. заступника начальника цеху радіаційної безпеки Олег Долгополов і начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін.

Далі зустріч з громадськістю с. Новодніпровка продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблоків ЗАЕС, учасників зустрічі цікавили питання соціального захисту населення зони спостереження атомної електростанції, яка вартість і яким чином здійснюється збільшення виробництва електроенергії. Фахівці ВП ЗАЕС дали вичерпні відповіді на всі запитання, що прозвучали.

Завершуючи зустріч з громадськістю, представники Запорізької АЕС подякували присутнім і організаторам зустрічі за надану можливість обговорити стратегічно важливу для стабільності роботи енергетики України тему продовження терміну експлуатації енергоблока №4 ЗАЕС.

У свою чергу жителі с. Новодніпровка подякували представникам Запорізької АЕС за інформаційні матеріали і за компетентні відповіді на всі поставлені запитання.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію