Прес-центр

17.08.2018

Рада головних інженерів АЕС України окреслила пріоритетні напрямки технічної політики

Рада головних інженерів АЕС України окреслила пріоритетні напрямки технічної політики

Чергове 73 засідання Ради головних інженерів АЕС (ГІС) НАЕК «Енергоатом» відбулося на майданчику ВП «Атомремонтсервіс» під головуванням першого віце-президента - технічного директора Компанії Олександра Шавлакова. Участь у роботі Ради у числі технічних керівників відокремлених підрозділів Енергоатома, представників проектних та науково-дослідних інститутів взяв заступник головного інженера з експлуатації енергоблоків №№3, 4 Рівненської АЕС Ігор Кузмицький.

В ході Ради ГІС фахівці АЕС проаналізували порушення у роботі АЕС за квартал, що минув, результати їх розслідування, а також обговорили питання виконання корпоративної Програми переоснащення ремонтно-заводського комплексу. Представники Атомремонтсервісу розповіли про плани щодо проведення на АЭС модифікації головного роз’єму ГЦН-195М. Конструкторське бюро «Атомприбор» прозвітувало про стан розробки системи вимірювань внутрішньо-корпусних пристроїв. За словами заступника головного інженера РАЕС з експлуатації енергоблоків №№3, 4 Ігоря Кузмицького, обговорювалося також питання щодо перспективи підвищення потужності блоків-мільйонників до 101,5% (пілотним на Рівненській АЕС є блок №4); будівництва додаткової дизельної комірки для енергоблоків-мільйонників; модернізації існуючої системи вібродіагностики генераторів тощо. За підсумками засідання Рада ГІС визначила пріоритетні завдання відокремлених підрозділів Енергоатома на наступний квартал.

В рамках заходу атомники та представники суміжних підприємств здійснили технічний тур на промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС» для ознайомлення з досвідом зняття з експлуатації та огляду об’єкту «Укриття», а також візит на Славутський завод із виготовлення металевих бочок і залізобетонних контейнерів для зберігання РАВ ЧАЕС. Крім того, енергетики відвідали нові об'єкти зони відчуження: сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу СВЯП-2, завод із переробки рідких РАВ та промисловий комплекс з переробки твердих РАВ.

Довідково. Щоквартальне засідання технічних керівників АЕС України проводиться з метою визначення основних стратегічних напрямків технічної політики вітчизняних атомних електростанцій, вирішення головних стратегічних завдань, аналізу поточного стану безпеки і планування основних напрямків розвитку галузі.


Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію