Прес-центр

12.01.2018

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС завершено капітальний ремонт турбогенератора

На турбогенераторі енергоблока №6 Запорізької АЕС виконані всі планові роботи, включаючи комплексне обстеження всіх вузлів і частин, а також ремонт виявлених за результатами дефектації елементів.

«Специфічність ремонту на цьому обладнанні полягає в високих вимогах до чистоти і виконавської акуратності: люди працюють в білому спецодязі, чітко відстежуючи, щоб навіть найменші сторонні предмети не залишилися всередині ротора і статора, що загрожує серйозними наслідками», - розповів начальник дільниці з ремонту генераторів електроцеху Ігор Корнієнко.

Щоб вчасно впоратися із завданням, роботи велися цілодобово із залученням всього персоналу ділянки.

Зараз на турбогенераторі проводяться планові випробування - заключні перед пуском енергоблока.

Нагадаємо, 12 листопада 2017 року енергоблок №6 Запорізької АЕС було відключено від енергомережі і виведено в плановий капітальний ремонт  для виконання регламентних і надрегламентних робіт.

До планових регламентних робіт відносяться: капітальний ремонт головного циркуляційного насоса і його електродвигуна, парогенератора, теплообмінника аварійного розхолоджування, турбіни парової з розкриттям циліндра високого тиску і бака аварійного запасу розчину борної кислоти.

Крім звичайних регламентних робіт з контролю корпуса реактора було виконано ремонт відсіку басейну витримки. Проведена надрегламентна робота - заміна електродвигуна на насосі аварійної подачі бору третьої системи безпеки новим, вітчизняного виробництва. В процесі заміни електродвигуна насоса були задіяні одночасно кілька підрозділів Запорізької АЕС, в тому числі управління будівництва, фахівці якого відповідальні за підготовку фундаменту для установки нового електродвигуна.

Сьогодні 6-й енергоблок - один із сучасних об'єктів атомної енергетики. Головне завдання, що стоїть перед персоналом - підтримувати високий рівень його безпеки, той рівень, якого досягли за 22 роки успішної експлуатації. А одна зі складових безпеки, це якісні ремонти.

Разом з тим, в рамках капітального ремонту на енергоблоці №6 були проведені контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки, які полягають у перевірці натягу кожного армоканата. Всього армоканатів 132: 96 - по циліндру і 36 - по куполу, вага кожного - 14 тон.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.
Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік

Повідом про корупцію