Прес-центр

Рівненські атомники обговорили проект нового Колективного договору Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
12.12.2018

11 грудня в Палаці культури РАЕС відбулась конференція трудового колективу Рівненської АЕС щодо проекту Колективного договору НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік.

Захід пройшов за участю генерального директора РАЕС Павла Павлишина, голови Первинної профспілкової організації (ППО) РАЕС Івана Мельника, голови ППО НАЕК «Енергоатом» Олексія Лича, директора з кадрів та соціальних питань Компанії Григорія Муляра, а також 248 делегатів, які представляли різні структурні підрозділи енергогенеруючого підприємства.

У ході конференції Іван Мельник ознайомив атомників з інформацією щодо виконання Колективного договору Енергоатома за 9 місяців 2018 року та наголосив, що одним з пріоритетних напрямків роботи профспілки сьогодні залишається вимога справедливого рівня заробітної плати для працівників галузі. «Без атомної енергетики сьогодні неможливо зберегти енергетичну незалежність України. В той час, як НКРЕКП продовжує вести дискримінаційний тариф відносно атомної генерації, який нині, як і розмір оплати праці українського атомника, є найнижчими в світі, Енергоатом змушений працювати в умовах недостатніх ресурсів для розвитку. Ціною неймовірних зусиль ми намагаємось зберігати необхідні технічні та трудові ресурси для подальшої безпечної експлуатації ядерних установок. З власних резервів нам вдалось цього року збільшити розмір оплати праці більш як на 30%, проте необхідно довести нашу зарплатню до конкурентоспроможного рівня на ринку праці задля збереження робочих місць та галузі в цілому», - підкреслив профспілковий лідер РАЕС.

Олексій Лич розповів, що після проведення переговорів з національним регулятором вдалось домовитись про включення в тариф на електроенергію 2019 року фонд оплати праці працівників НАЕК «Енергоатом» у розмірі 9 млрд 90 млн гривень, також ведуться переговори з Кабміном щодо збільшення фонду ще на необхідні 2 млрд гривень. 

«Окрім того, аби мінімальна тарифна ставка атомників становила не нижче рівня мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня 2019 року оклади персоналу Компанії будуть підняті на 7,4%», - зауважив голова профспілки Компанії.

За словами Григорія Муляра, у спільній роботі Дирекції та ППО Енергоатома велика увага приділяється також в напрямку забезпечення житлом молодих працівників: «Ми плануємо затвердити компенсації молодим спеціалістам за найм житла, а також максимально збільшити позики на придбання житла. Таким чином, ми прагнемо цілком оновити програму закріплення кваліфікованого персоналу в галузі задля збереження престижності професії атомника».

Під час конференції трудового колективу Рівненської АЕС були розглянуті пропозиції змін та доповнень до проекту Колективного договору Компанії на 2019 рік. Більшість з них делегати конференції не підтримали, однак після додаткового роз’яснення голови ППО НАЕК «Енергоатом» Олексія Лича була підтримана пропозиція щодо часткової компенсації вартості медичного страхування – одноразової матеріальної допомоги на збереження здоров’я працівників.

Варто відзначити, під час заходу голова місцевої Спілки афганців Петро Ширко, від імені українських військовослужбовців – бійців другого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади, вручив трудовому колективу Рівненської АЕС та працівникам транспортного цеху зокрема Подяки за вагому допомогу у ремонті автомобіля, що був задіяний у військових операціях на сході країни, а також на знак пошани передав генеральному директору РАЕС Павлу Павлишину прапор батальйону.