Прес-центр

Енергоатом отримав відзнаку за партнерство задля сталого розвитку

Розмір шрифту

Скинути
07.12.2018

НАЕК «Енергоатом» став фіналістом проекту Partnership for Sustainability Award – конкурсу партнерських проектів між різними групами для досягнення цілей сталого розвитку, що був ініційований Глобальним Договором ООН в Україні у 2018 році.

Кейс «Енергоатом – профільні ЗВО – школи» отримав відзнаку за партнерство задля сталого розвитку в категорії «Суспільство». Подання роботи на конкурс Partnership for Sustainability Award було ініційоване Дирекцією з комунікацій Енергоатома з огляду на загальну тенденцію щодо зменшення зацікавленості випускників шкіл у вищий технічній освіті та зниження престижності фаху інженера в цілому.

Наразі у ВНЗ спостерігається зменшення кількості абітурієнтів, що обирають енергетичні спеціальності, у той час, як попит на молодих фахівців технічного спрямування залишається досить високим. Зараз більшість студентів не бачить перспектив розвитку (кар’єри) на промислових, зокрема, державних підприємствах і приймають рішення покинути Україну та виїхати закордон у пошуках інших можливостей для професійного зростання та самореалізації. Це значною мірою демотивує студентів та знижує якість навчання та отриманих знань. Крім того, однією з проблем сучасної технічної освіти є відірваність академічних знань від можливості їх практичного застосування. Вивчаючи дисципліни за програмами ще 1990-х років студенти не отримують сучасних практичних навичок та вмінь, які б могли спростити їхню адаптацію при працевлаштуванні.

Така проблематика стала поштовхом до створення проекту «Енергоатом – профільні ЗВО – школи», сутність якого полягає в проведенні низки зустрічей та лекцій-бесід зі школярами Київщини, міст-супутників та районів прилеглих до АЕС, а також Іванківського та Поліського району (регіонів прилеглих до місця розташування будівництва ЦСВЯП). Спікерами на цих лекціях виступають члени ГО «Молодіжна енергетична спільнотам» - студенти старших курсів профільних для Компанії факультетів НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» (теплоенергетичного факультету та факультету електроенерготехніки та автоматики). Основна тематика таких бесід: особливості розвитку світової та української енергетики, причини вибору студентами енергетичних спеціальностей, навчання в університеті та перспективи працевлаштування на підприємства атомно-промислового комплексу.

Кейси, що були подані на конкурс оцінювало міжнародне журі до складу якого увійшли – Антоніо Хатле, виконавчий директор Мережі Глобального Договору ООН в Швейцарії, Хассан Йонес, доктор наук, Стратегічний радник Мережі Глобального Договору в Лівані, Мона Фолкессон, голова офісу Координатора системи ООН в Україні.

Довідка. Інформаційно-просвітницький проект «Енергоатом – профільні ЗВО – школи», основною метою якого є підвищення обізнаності школярів у питаннях використання ядерної енергії, робота з профорієнтації та сприяння розвитку STEM-освіти в Україні. Проект проводиться у форматі лекцій-бесід та зустрічей студентів профільних для Компанії закладів вищої освіти (НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського) зі старшокласниками шкіл України.