Прес-центр

На Хмельницькій АЕС модернізують повномасштабний тренажер

Розмір шрифту

Скинути
21.01.2019

18-19 січня 2019 року на Хмельницькій АЕС відбулась робоча нарада з питань реалізації проекту: «Модернізація систем повномасштабного тренажера (ПМТ) енергоблока №1, включаючи моделі активної зони та моделі теплогідравліки першого контуру». Нарада проходила за участі представників Енергоатома, фахівців компанії GSE Performance Solution Inc. (США) та  Хмельницької АЕС.

Під час стартової наради обговорювалися організаційно-технічні питання проекту. За словами заступника головного інженера з підготовки персоналу, керівника навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимира Ісупова,  модернізацією повномасштабного тренажера Хмельницької АЕС займатиметься команда фахівців, яка його побудувала і ввела в експлуатацію в 1997 році. Саме завдяки американській фінансовій і технічній допомозі на ХАЕС успішно функціонує ПМТ вже понад двадцять років.

Як зауважив керівник проекту Махмуд Назем (Mahmoud Nazem), в рамках зустрічі були детально обговорені умови договору, а також технічні вимоги. «Так як тренажер включає в себе технічну та програмну частину, важливо щоб програмне забезпечення було налаштоване таким чином, щоб воно реагувало як на реальній АЕС»,- зазначив фахівець.

Модернізація тренажера - необхідна умова продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС. Як зазначив Володимир Ісупов, після модернізації тренажер буде доповнено додатковими функціями: більш точного розрахунку активної зони, а також впроваджено нову модель тренування при важких аваріях, сучасні моделі теплогідравліки першого контуру. «Це буде найсучасніший тренажер, який буде ефективно використовуватися при підготовці персоналу Хмельницької АЕС»,- зазначив керівник навчально-тренувального центру.