Прес-центр

Вітання президента Енергоатома з Днем енергетика та з новорічними святами

Розмір шрифту

Скинути
22.12.2018

Дорогі колеги, друзі!

Щиро вітаю вас з Днем енергетика та з новорічними святами!

Цей день завжди є чудовою нагодою привітати один одного, згадати все що нам вдалось зробити у році, який добігає кінця, окреслити плани на майбутнє. Але які б завдання та виклики не постали перед нами наступного року, місія атомників незмінна – забезпечувати Україну електроенергією, гарантуючи найвищий рівень безпеки.

2018 рік був насиченим на вагомі події для нашої Компанії. Ми плідно працювали, стабільно забезпечуючи виробництво більше половини електроенергії в енергобалансі держави. Ми визначили основні завдання Компанії на найближчі роки – добудувати енергоблоки №3 та №4  Хмельницької АЕС, здійснити вибір реакторних технологій для будівництва нових атомних енергоблоків на заміщення потужностей АЕС, які будуть виводитися з експлуатації після 2030 року, продовжувати терміни експлуатації діючих енергоблоків, підвищувати їх номінальну потужність і ефективність її використання та багато іншого.

Серед основних здобутків року хочу відзначити наші успіхи з впровадження на українських АЕС модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse. Відвантаження для України тисячної збірки американського палива стало визначною подією в нашому багаторічному співробітництві, а енергоблок №3 Южно-Української АЕС став першим в Україні, який працює виключно на паливі альтернативного виробника. Дякую колективу ЮУ АЕС за невтомну і результативну працю.

Вітаю наших колег – атомників Рівненської та Запорізької АЕС, чиї енергоблоки цього року отримали ліцензію на продовження термінів експлуатації. Ви здійснили величезну модернізаційну, інжинірингову та науково-технічну роботу – третій енергоблок РАЕС та четвертий блок ЗАЕС безпечно та надійно працюють у понадпроектний термін, забезпечуючи Україну екологічно чистою електроенергією. Триватиме процес продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС і у наступному році. Блок №1 ХАЕС стане ювілейним - 10-м за рахунком блоком наших АЕС, термін експлуатації якого буде продовжено. Бажаю колективу ХАЕС у новому році успішно виконати усі заходи, необхідні для обґрунтування довгострокової експлуатації.

Продовження експлуатації кожного блоку передбачає масштабні ремонтні роботи, значну частину яких виконують фахівці ВП «Атомремонтсервіс». АРС – це наш загін спеціального призначення, адже його висококваліфікований персонал досконально знає технічні особливості кожної АЕС і завжди готовий долучитись до виконання найбільш складних технічних завдань на майданчиках станцій. Дякую колективу АРС та інших відокремлених підрозділів за відповідальну та злагоджену роботу по забезпеченню надійної роботи наших атомних електростанцій.

Модернізація та реконструкція систем і обладнання, активна робота з адаптації пристанційної інфраструктури є й підґрунтям успішного впровадження технологій поводження з відпрацьованим ядерним паливом українських АЕС. На початку 2018 року Україна успішно завершила пошук джерела фінансування всієї програми будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива - Енергоатом отримав один з найвищих кредитних рейтингів у світі  для своїх облігацій під фінансування його зведення. Весь рік тривало спорудження ЦСВЯП, на Рівненській АЕС вже стартували випробування обладнання компанії Holtec International для цього проекту. Впевнений, що результатів довго чекати не доведеться, і ми пройдемо ще одну сходинку на шляху до енергобезпеки і енергонезалежності України.

Ми завжди орієнтовані на впровадження найсучасніших ядерних технологій, лише завдяки інноваційному розвиткові ядерно-енергетична галузь України може розраховувати й у майбутньому зберегти своє значення для енергетики країни. Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Енергоатомом та Holtec International, який ми підписали на початку 2018 року, окреслив наші плани щодо будівництва малих модульних реакторів SMR-160 на АЕС України та часткового виробництва обладнання для SMR-160 на українських підприємствах. Переконаний, що співпраця Енергоатома з провідними світовими компаніями у цій сфері сприятиме становленню України, як експортера реакторних систем для малих модульних реакторів, і буде потужним поштовхом до зростання вітчизняної економіки.

Усе це лише частина тієї масштабної роботи, яку здійснюють наші підрозділи, якою ми пишаємося. Виконання усіх цих завдань було б неможливе без вашої сумлінної роботи, від персональної відповідальності кожного за спільну справу, від високого рівня знань та професійності колективів кожного підрозділу Компанії.

Наближаються зимові свята, які завжди приносять передчуття чогось незвіданого і, водночас, цікавого. Хай ці приємні дні стануть початком нових можливостей і позитивних подій для нашої держави, а 2019 рік буде роком злагоди і миру, вагомих досягнень і справжніх перемог українців.

Від усього серця бажаю, щоб теплі святкові дні подарували вам атмосферу затишку та радості, були чудовою можливістю відпочити в родинному колі й в оточенні близьких людей, налаштували на цікаві думки та нові ідеї. Успіхів у нашій роботі, колеги, задля світлого енергетичного майбутнього України!

З повагою

президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський